Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dzieci bajki piszą...

Wydarzenie dodał(a) Monika Ostrzyżek ( komentarzy)
Dodane 10 miesięcy temu, wyświetleń 363

Wpis został sprawdzony przez moderatora

Zgubiona korona

Autor: dzieci z grupy V

Pewnego razu żyła sobie piękna księżniczka Emilka. Mieszkała na zamku w Lublinie. Miała małego pieska. Księżniczka czesała rano swoje długie, kręcone włosy i spadła jej szczotka. Emilka zaczęła szukać szczotki, ale znalazła zamiast niej koronę. Nie widziała wcześniej tej korony i nie wiedziała, czyja ona jest. Zaczęła szukać właściciela. Chodziła po zamku, po dworze, poszła do Parku Saskiego, na Plac Litewski, na most, na przystanek autobusowy, ale właściciela tam nie było. Napisała ogłoszenie, że szuka właściciela korony, ale właściciel się nie znalazł.

Na ulicy Radości spotkała karocę z inną księżniczką – Ortezją – która nie miała korony. Ortezja była smutna. Księżniczka Emilka dała jej koronę, którą znalazła jak czesała włosy. Księżniczki zaprzyjaźniły się. Ortezja zaprosiła Emilkę na przyjęcie i razem tańczyły na balu. Potem pojechały karocą na Zamek Lubelski i zrobiły ucztę. Były bardzo wesołe i bawiły się z pieskiem.