🌸 Witaj wiosno! Książka miesiąca -30% – Sprawdź

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Akademia Dziecięcej Matematyki
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Zabawy z balonikami

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Przedszkole ponad 9 lat temu · 1107 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora
Zabawy z balonikami

4.01.2017 r. Maluszki postanowiły pobawić się balonikami. Podczas dzisiejszych zajęć podejmowaliśmy próby mówienia o własnych odczuciach oraz utrwalaliśmy prawidłowy tor oddechowy. Skoro mówimy o karnawale, to do dzisiejszych zajęć wykorzystaliśmy kolorowe baloniki przyniesione przez dzieci. Na początku dzieci wybrały sobie baloniki i nadmuchaliśmy je. Niektóre z nich otrzymały kokardki – jedne długie inne krótkie. Te sznureczki stały się bazą do naszej zabawy matematycznej, gdzie porównywaliśmy długość sznureczków. Maluszki wzięły także udział w zabawie z elementami podskoku pt. „Wesołe baloniki” podczas której łączyliśmy się w pary i skakaliśmy. Następnie nasze baloniki znalazły się na kolorowej chuście i tańczyły na niej do naszego karnawałowego przeboju pt. „W karnawale”. Przedszkolaki wzięły udział w zabawie dramowej pt. „Co się stało z balonikiem” podczas której próbowaliśmy opisać swoje odczucia, jak czulibyśmy się, gdyby ktoś zabrał nam balonika. Nasze baloniki przybrały nawet wesołą i smutna minkę. Na zakończenie zrelaksowaliśmy się podczas ćwiczeń oddechowych pt. „Unosimy nasze baloniki”. Na koniec wykonaliśmy kolejną karnawałową ozdobę – tym razem były to kotyliony ozdabiane pisakami i kolorową bibułą. Taki kotylion będzie ozdobą karnawałowej kreacji.
Red. Agnieszka Pleśniak

bliżej MAX – abonament

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Wyślij wiadomość do Agnieszka Przedszkole

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera