"BOŻONARODZENIOWY KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK" W PM 11 W PABIANICACH

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Baśko

SCENARIUSZ  ORGANIZACJI UROCZYSTOŚCI BOŻONARODZENIOWEJ DLA RODZICÓW
W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 11 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W PABIANICACH..

1. TYTUŁ WYDARZENIA: „BOŻONARODZENIOWY KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK”
  2. TERMIN: 22.12.2016 R.
  3. MIEJSCE: JADALNIA W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 11 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W PABIANICACH
  4. ADRESACI: RODZICE I NAJBLIŻSI DZIECI Z GRUPY III INTEGRACYJNEJ "MYSZKI"  ORAZ GRUPY IV INTEGRACYJNEJ "MISIAKI" Z PM 11.
  5. ORGANIZATOR/GOSPODARZ: GRUPA III INTEGRACYJNA „MYSZKI” ORAZ GRUPA IV INTEGRACYJNA „MISIAKI” Z PM 11.
  6. OSOBY ODPOWIEDZIALNE ZA ORGANIZACJĘ I PRZEBIEG WYDARZENIA: IWONA ŚWIĘTOSŁAWSKA, WIESŁAWA MUSZYŃSKA, AGNIESZKA BAŚKO, ALEKSANDRA FLAJSZER.
  7. CELE WYDARZENIA:
  • Kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia połączone z wytwarzaniem radosnego nastroju w oczekiwaniu na nie.
  • Przełamywanie nieśmiałości i tremy związanych z występami przed publicznością.
  • Integrowanie rodziców i najbliższych ze środowiskiem przedszkolnym.
  • Wdrażanie do właściwego zachowania się podczas występów artystycznych.

Etap I –   PRZYGOTOWANIA  POPRZEDZAJĄCE  WYDARZENIE:

1. Ustalenie terminu i organizacji wydarzenia.
  2. Uzgodnienie podziału obowiązków przy realizacji wydarzenia.
  3. Wyszukiwanie wierszy oraz piosenek do prezentacji.
  4. Utrwalanie wierszy, kolęd i pastorałek oraz układów choreograficznych do wybranych utworów.
  5. Zaprojektowanie i rozdanie zaproszeń na uroczystość.
  6. Opracowanie scenariusza uroczystości oraz informacji do kroniki przedszkolnej.
  7. Przygotowanie strojów dla dzieci oraz okolicznościowej dekoracji w jadalni.
  8. Przygotowanie oprawy muzycznej i fotograficznej – sprzęt nagłaśniający, płyty
    z muzyką, aparat fotograficzny.

Etap II –   PRZEBIEG  WYDARZENIA:

1. Powitanie zaproszonych gości, wprowadzenie w świąteczną atmosferę.

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy. Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory – słowami świątecznej piosenki, którą dzisiaj usłyszycie serdecznie wszystkich witamy i koncert bożonarodzeniowy rozpoczynamy.

2. Prezentacja dzieci (anioły + pasterze) - „Taniec gwiazdek i aniołów”.

3. Recytacja świątecznego wiersza przez dzieci z grupy „Myszek”.

Zajaśniała nad świerkiem i jodłą

Najjaśniejsza z wszystkich gwiazd.

Ptaki i zwierzęta się modlą

I kolęda idzie przez las.

Kolędujcie wszyscy z nami

W ten świąteczny czas.

Mamy, babcie zapraszamy

Zapraszamy wszystkich was.

4. Jak maleńki Jezus narodził się w Betlejem, przybliży Wam pastorałka, przy której noc jaśnieje – śpiew pastorałki pt. „Do stajenki” z repertuaru Baśniowej kapeli.

5. Zapraszamy Was Kochani do wspólnego kolędowania, niech Wasze serca się otworzą na radosny czas świętowania – wspólny  śpiew rodziców i dzieci kolędy zespołu Arka Noego pt. „Wśród nocnej ciszy”.

6. Obudzili się pasterze, usłyszeli nowinę, wyruszyli szybko zobaczyć dziecinę – taniec pasterzy + śpiew dzieci przy utworze pt. „Gore gwiazda Jezusowi” z repertuaru Arki Noego.

7. Niezwykła jasność ogarnęła świat, kiedy rodziła się nasz Zbawiciel i brat – śpiew pastorałki Baśniowej kapeli pt. „Blask nad Judeą”.

8. Recytacja wiersza przybliżającego radość związaną z nadchodzącymi świętami przez dziewczynkę z grupy „Misiaki”.

Jak to dobrze, że są święta, które godzą wszystkich

Kiedy ludzie i zwierzęta są nam drodzy, bliscy.

9. Śpiew solowy pastorałki pt. „Jest taki dzień” zespołu Czerwone gitary przez chłopca z grupy „Misiaki”.

10. Dzieciątkowi maleńkiemu śnieżynki tańczyły, wesołą nowiną światu głosiły – taniec śnieżynek do utworu pt. „Ding dong” Kayah.

11.Prezentacja wiersza pt.”Wesołych świąt” Włodzimierza Melzackiego przez chłopca z grupy „Misiaki”.

Bez zmartwień.
Z barszczem, z grzybami, z karpiem,
Z gościem co niesie szczęście!
Czeka nań przecież miejsce.

A w Święta,
niech się snuje kolęda.
I gałązki świerkowe
niech wam pachną na zdrowie.

A z Gwiazdką -
Pod świeczek łuną jasną
życzcie sobie - najwięcej:
zwykłego, ludzkiego, szczęścia.

12. Zakończenie uroczystości – kończy się już nasze dzisiejsze kolędowanie, niech świąteczny nastrój i melodia w sercach Waszych pozostanie – zaproszenie do wspólnej kolędy Arki Noego pt. „Dzisiaj w Betlejem”.

13. Złożenie życzeń wierszem, podziękowanie za udział w uroczystości, pożegnanie.

Jak obyczaj karze stary, według przodków naszej wiary, pragniemy złożyć Państwu życzenia z dniem Bożego Narodzenia. Niech ta gwiazdka betlejemska, która świeci nam o zmroku da Wam miłość, radość, zdrowie i szczęście w nadchodzącym Nowym Roku.

14. Czynności porządkowe w jadalni.

O p r a c o w a n o   w    z e s p o l e:

Pabianice, dn. 22.12.2016 r.

Agnieszka Baśko,

Aleksandra Flajszer,