Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

"Tańcowała igła z nitką" - zabawy badawcze z magnesami


Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Kotlarek
ponad 8 lat temu, wyświetleń 1989


Wpis został sprawdzony przez moderatora

14 grudnia uczetniczyliśmy w kolejnych zajęciach z cyklu „Przedszkolak badaczem i odkrywcą”. Tym razem poznawaliśmy właściwości magnesu. Zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania utworu J. Brzechwy pt. ”Tańcowała igła z nitką”. Wiersz miał na celu wyłonienie problemu, który brzmiał następująco: „Jak można znaleźć zagubioną w puszystym dywanie  igłę?”. Kiedy już dowiedzieliśmy się, że niezbędny będzie do tego magnes – zaczęliśmy badać jego właściwości, a mianowicie: sprawdzaliśmy czy przyciąga metalowe, drewniane, papierowe, czy też plastikowe przedmioty, a także zbadaliśmy w jaki sposób zachowuje się w obecności drugiego magnesu. Ponadto sprawdziliśmy czy istnieje możliwość przyciągania metalowych przedmiotów przez kartkę papieru. Nie zabrakło również wesołej zabawy ruchowej, która wprawiła nas w fantastyczny nastrój. Dzięki zabawom badawczym doskonalimy umiejętność logicznego myślenia i wnioskowania, odkrywamy otaczający świat, a przede wszystkim przyjmujemy postawę badawczą, co sprawia nam wiele satysfakcji.


Zobacz wszystkie wpisy
od Katarzyna KotlarekWyślij wiadomość
do Katarzyna Kotlarek

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Kotlarek

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka