Społeczność
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.
Zaczarowany świat teatru
Wpis został sprawdzony przez moderatora
Dnia 1 grudnia br. Skrzaty z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku udały się do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego na spektakl pt. „Calineczka”. Dzieci z ogromnym przejęciem śledziły losy głównej bohaterki baśni i jej spotkania z postaciami bajkowej krainy: motylem, żabą i jej synem Ropuchem, dwoma szerszeniami, panią Myszką, panem Kretem, jaskółką, stadem kolorowych ptaków i Królem Elfów. Ogromne wrażenie na dzieciach wywarło wyjście na scenę pawia z rozłożystym, wielobarwnym ogonem. Przedszkolaki w skupieniu przeżywały dramaturgię utworu, obserwując niebezpieczeństwa zagrażające małej Calineczce. Uczestniczyły również w chwilach radości, miłości i dobra, będących dla małych widzów pozytywnym przekazem. Akcentami wzbogacającymi spektakl były – bogata oprawa muzyczno - taneczna, różnorodność i pomysłowość zaprojektowanych strojów aktorów oraz gra świateł na scenie. Wyjście na spektakl było jednocześnie okazją do zwiedzenia gmachu Teatru Dramatycznego, poznania jego kuluarów, a tym samym rozbudzenia w dzieciach zainteresowań teatralnych i potrzeby obcowania ze światem sztuki i kultury.
Zobacz wszystkie wpisy
od Ewa Chylińska
Wyślij wiadomość
do Ewa Chylińska
bliżej MAX
Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:
- gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
- atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
- 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.