"Urodzinowe przyjęcie u Kubusia Puchatka oraz Misiowe Kino u Misia Uszatka"

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Baśko

URODZINOWE PRZYJĘCIE U KUBUSIA PUCHATKA ORAZ MISIOWE KINO U MISIA USZATKA TO ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W PM 11 W PABIANICACH

W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia dnia 25.11.2016 r. w Przedszkolu Miejskim nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach został zorganizowany Jubileuszowy, ponieważ już 10 Misiowy Dzień pełen atrakcji. Od samego rana dzieci i rodziców przybywających do przedszkola witała misiowa muzyka. Tego dnia nie zabrakło pluszowych przytulanek, z którymi dzieci dumnie kroczyły do swoich sal zabaw. Pierwsza część uroczystości rozpoczęła się tuż po śniadaniu w sali grupy IV integracyjnej „Misiaki”, która była jej gospodarzem. Po powitaniu przez nauczycielki, dzieci zostały zaproszone do obejrzenia przedstawienia pt. „Urodziny Kubusia Puchatka” w wykonaniu pracowników przedszkola. Następnie przyszedł czas na prezenty, które dzieci przygotowały dla misia – grupy młodsze recytowały wierszyk pt. „Mały miś”, a starsze śpiewały piosenkę pt. „Pokochaj pluszowego misia”. Jak to na urodzinach bywa po prezentach przychodzi czas na zabawę. Nasze przedszkolaki świetnie się bawiły przy „Misiowej powitance” oraz pląsach „Misie szare” i „Niedźwiadek”. Oczywiście nie mogło zabraknąć misiowych słodkości w postaci ciasta, żelków oraz Misi Lubisi na podwieczorek. Podczas uroczystości miało miejsce także podsumowanie rodzinnego konkursu literackiego pt. „Misiowe rymowanki”, wręczenie nagród, dyplomów i książeczek z rymowankami oraz prezentacja wierszy Ady i Tymusia Manios, którzy zajęli I miejsce ex aequo. Z kolei tuż po obiedzie przedszkolaki zostały zaproszone na drugą część uroczystości, w której przygotowano bajkowy odpoczynek u Misia Uszatka w „Misiowym Kinie” podczas oglądania bajki pt. „Podwieczorek”. Dodatkowo chcąc wesprzeć akcję  Fundacji Mam Marzenie z okazji Dnia Pluszowego Misia, nasze przedszkole zorganizowało zbiórkę pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych w Łodzi, które zostały przekazane potrzebującym dzieciom przez wolontariuszy.

Organizatorkami Święta Pluszowego Misia były panie: Agnieszka Baśko, Aleksandra Flajszer i Aneta Wnuk.

od Agnieszka Baśko

do Agnieszka Baśko