Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

W krainie wody - doświadczenia i eksperymenty


Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Kotlarek
ponad 7 lat temu, wyświetleń 2121


Wpis został sprawdzony przez moderatora

5.10 czterolatki z grupy II wcieliły się w rolę małych naukowców. Przedmiotem badań była woda. Dzieci zaczęły od określenia jej koloru, wyglądu, zapachu, jak również smaku. Udało im się ustalić, że wodę spotykamy w różnych postaciach (m.in. lód, śnieg, krople deszczu). Gdy przedszkolaki poznały już materiał badań przystąpiły do wykonania kilku ciekawych eksperymentów: badanie rozpuszczalności substancji takich jak: cukier, sól, piasek, olej, kawa, pieprz, czy też kasza, sprawdzenie co pływa w wodzie, a co tonie (m.in. styropian, kamień, guzik, plastikowe piłeczki), ustalenie, co nasiąka wodą (np. wata, papier, wełna). Mali badacze odkryli, że woda jest doskonałym materiałem do zabawy – zabarwiły wodę farbami, a następnie przelewały ją do plastikowych kubeczków zgodnie z instrukcjami nauczyciela (przelewanie wody z dużego pojemnika do kubków tak, aby w każdym było tyle samo; rozlanie wody w taki sposób, by w każdym kolejnym kubku było jej więcej). Największą atrakcją okazało sie jednak rozpuszczenie kostki lodu za pomocą suszarki do włosów. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, w związku z tym każdy dzielny naukowiec otrzymał „medal kropelkę” w nagrodę za niezwykłe zaangażowanie.

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Kotlarek

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
150 zł w prezencie za zakup wyprawki plastycznej! sprawdź