Rajd przedszkolaków - "Bezpiecznie po Opolu"

Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Ziętal

W listopadzie reprezentacja naszego przedszkola, złożona z 8 starszaków, wzięła udział w  Rajdzie przedszkolaka – „Bezpiecznie po Opolu”. Organizatorem Rajdu jest Komenda Miejska Policji we współpracy z Urzędem Miasta Opola. Celem tego przedsięwzięcia jest upowszechnianie wśród dzieci wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, promowanie idei pomocy innym oraz kształtowanie umiejętności przewidywania zagrożeń i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. W imprezie wzięły udział reprezentacje z 18 opolskich przedszkoli. Zadaniem dzieci było wykazanie się ogólną wiedzą nt. bezpieczeństwa oraz pokonanie torów przeszkód  i wykonanie zadań wymagających sprawności fizycznej. Nasze starszaki świetnie sobie poradziły. Natalka, Gloria, Marta, Kamil, Dawid i troje Filipów prawie bezbłędnie odpowiadały na pytania i nie miały większych problemów z pokonywaniem przeszkód  oraz wykonywaniem zadań sprawnościowych. Organizatorzy Rajdu przygotowali dla uczestników wiele dodatkowych atrakcji. W czasie oczekiwania na wyniki na dzieci czekał słodki poczęstunek i zabawki - dmuchańce. Nasza reprezentacja zajęła czwarte miejsce! Do przedszkola starszaki wróciły z dyplomem i nagrodami – pięknymi książkami z zadaniami. Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków! Poradziły sobie świetnie! Brawo!

Nauczycielki grupy „Duszki”
mgr Zuzanna Wieczorek