"Uczę się być bezpieczny" - PM2 Kostrzyn nad Odrą

Wydarzenie dodał(a) Elżbieta Strof

W Przedszkolu Miejskim nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w roku szkolnym 2016/2017 realizowany jest autorski program jednej z nauczycielek pod nazwą: „Uczę się być bezpieczny w domu, w przedszkolu i na ulicy”. W zbliżającym się ku końcowi miesiącu, przedszkolaki odbyły spotkania z przedstawicielami instytucji, które zapewnienie bezpieczeństwa stawiają sobie na głównym miejscu. Pierwszy odwiedził dzieci Pies- Strażak, kolejno byli to Policjanci, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz Strażnicy Miejscy. Wszyscy eksperci, przekazywali dzieciom podstawowe informacje, jakie powinny posiadać, by chronić swoje życie i zdrowie, czy to w razie pożaru, w trakcie poruszania się po drogach, podczas spotkania z nieznajomym, obcym psem, czy też podczas przebywania na obszarze kolejowym i w pociągu. Dzieci uczyły się przyjmować tzw. pozycję „żółwia”, utrwalały numery alarmowe do służby porządkowych, dowiedziały się również, że już wkrótce w Polsce, obowiązywać będzie jeden numer alarmowy 112, który pamiętają niemal wszyscy. Bardzo dziękujemy wszystkim instytucjom, które odwiedziły przedszkolaki, dbając o wzrost ich świadomości w zakresie bezpieczeństwa własnego i innych. Warto pamiętać, że prawidłowo nabyte zachowania już w okresie dzieciństwa, staną się właściwe wypracowanymi nawykami, postawami w późniejszych latach życia.

od Elżbieta Strof

do Elżbieta Strof