"Dla Ciebie Mamo, Dla Ciebie Tato" - uroczystość dla rodziców w PM 11

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Baśko

SCENARIUSZ  ORGANIZACJI UROCZYSTOŚCI GRUPOWEJ
Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY.

1. TYTUŁ WYDARZENIA:  „DLA CIEBIE MAMO, DLA CIEBIE TATO”.
  2. TERMIN:  02. 06. 2016 r.
  3. MIEJSCE: JADALNIA PRZEDSZKOLNA.
  4. ADRESACI:  RODZICE DZIECI Z GRUPY VII „KOTKI”.
  5. ORGANIZATOR/GOSPODARZ: DZIECI Z GRUPY VII „KOTKI” – 3 LATKI
    Z PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 11 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W PABIANICACH.
  6. OSOBY ODPOWIEDZIALNE ZA ORGANIZACJĘ I PRZEBIEG WYDARZENIA: AGNIESZKA BAŚKO I ANNA DYNIAK.
  7. CELE WYDARZENIA:
  • Wzbudzanie w trakcie zabaw pozytywnych, pełnych życzliwości i szacunku relacji między dziećmi a rodzicami.
  • Umacnianie więzi z mamą i tatą poprzez radosne i wspólne pielęgnowanie ich święta.
  • Rozwijanie ekspresji słownej i ruchowej poprzez łączenie śpiewu z elementami ruchu.
  • Przełamywanie lęku i nieśmiałości przed występem przed publicznością.
  • Wdrażanie do właściwego zachowania się podczas prezentacji wierszy i piosenek oraz całej uroczystości.
  • Sprawianie radości bliskim poprzez obdarowywanie ich samodzielnie wykonanymi upominkami.

Etap I –   PRZYGOTOWANIA   POPRZEDZAJĄCE   WYDARZENIE:

1. Wyszukiwanie wierszy i piosenek o rodzicach, podział ról, systematyczne utrwalanie tekstów mówionych, śpiewanie piosenek oraz doskonalenie układów choreograficznych do nich.
  2. Przygotowanie scenariusza uroczystości, elementów dekoracyjnych, oprawy muzycznej i fotograficznej oraz sprzętu nagłaśniającego.
  3. Wykonanie wspólnie z dziećmi zaproszeń na uroczystość oraz upominków dla Mamy i Taty w postaci torebek i krawatów.

Etap II –   PRZEBIEG   WYDARZENIA:

1. Powitanie zaproszonych gości, zwrócenie uwagi na rolę rodziców w wychowaniu dzieci, krótkie przybliżenie przygotowań do uroczystości.
  2. Prezentacja artystyczna w wykonaniu dzieci z wykorzystaniem wierszy i piosnek
    o mamie i tacie. (Załącznik 1).
  3. Wręczenie upominków dla rodziców w postaci torebek dla mam i krawatów dla tatusiów przy piosence Urszuli Sipińskiej pt. „Cudownych rodziców mam”.
  4. Zaproszenie do wspólnej zabawy tanecznej przy utworach: „Walczyk dla mamy”, „Polka z tatusiem”, „Taniec połamaniec z rodzicami”.
  5. Podziękowanie gościom za udział, pożegnanie, czynności porządkowe w jadalni.

Pabianice, dn. 02. 06. 2016 r.

O p r a c o w a n i e:

Agnieszka Baśko, Anna Dyniak