Dzień herbaty

Wydarzenie dodał(a) Martyna Rynkiewicz

W naszym tygodniu japońskim jeden dzień był szczególny...

Herbaciana środa

Zorganozwaliśmy prawdziwy cha-no-yu-czyli ceremoniał parzenia herbaty. Na początek eksperymenty w jakiej wodzie i jak zaparzy się herbata. Co to za krzew ile ma metrów i jak wyglądają jego kwiaty - zabawy badawcze z herbatą. Oglądaliśmy prezentację pod tytułem produkacja herbaty.  Znamy english tea time. Ile jest rodzajów herbaty-oj wiele, ale my już znamy, wiemy jak wygląda i smakuje-herbata żółta, biała, czarna, zielona, czerwona pu-erh, ulung, owocowa. Gdybyśmy zapomnieli - wracamy do herbacianego kącika w naszej sali, a jak mamy ochotę to parzymy sobie sami wybraną herbatę. Znamy historie herbaty, wiemy również w jaki sposób trafiła do torebek, ah Ci leniwi królowie... a największe wrażenie zrobiła na nas powoli zaparząjąca się; otwierająca się kwiatowa herbata.

Zaśpiewaj ze mną:

I'm a little teapot short and stout,
Here's my handle, here's my spout,
When I get all steamed up,
Hear me shout,
Tip me over and pour me out!

„Jeśli jet ci zimno, herbata cię ogrzeje.

Jeśli jest ci gorąco, herbata cię ochłodzi.

Jeśli jesteś pobudzony, herbata cię uspokoi.”

I like a nice cup of tea in the morning,
For to start the day, you see,
And at half past eleven,
Well, my idea of heaven