Rodzinne czytanie

Wydarzenie dodał(a) Urszula Kura

Zdając sobie sprawę z tego, jak ważne jest czytanie bajek dzieciom, a także mając na uwadze fakt iż w dzisiejszych czasach dzieci, a następnie młodzież odchodzą od czytania książek, każdego dnia w przedszkolu podejmuje się działania zmierzające do tego, aby zaszczepić u przedszkolaków ciekawość i zainteresowania czytelnicze. Kuszone z każdej strony dzieci spędzają mnóstwo czasu przed telewizorem, czy komputerem, idąc do szkoły wolą obejrzeć ekranizację lektury, zamiast ją przeczytać, nie mówiąc o tym, że lektura książki może być formą spędzenia czasu wolnego. A i rodzice zajęci domem, pracą i codziennymi obowiązkami, z trudem znajdują czas i chęci na czytanie dzieciom bajek. Należy zatem już od najmłodszych lat kształtować nawyk i zainteresowanie książką właśnie tu, w przedszkolu. Stąd staramy się zapraszać do nas ciekawych gości, absolwentów, sympatyków przedszkola, rodziców, czy innych członków rodziny naszych przedszkolaków. I trzeba przyznać, że każdy z chęcią przyjmuje zaproszenie, a grono czytających rodziców z dnia na dzień powiększa się. Grupę maluszków z Przedszkola nr 9 im. Bursztynek w Koszalinie odwiedziła tym razem mama i siostra jednego z chłopców. Przeczytane bajki przeniosły przedszkolaków na chwilę w zaczarowany świat bajek, w krainę dziecięcej wyobraźni. Po czytaniu bajek był też czas na wesołe gry i zabawy zręcznościowe nawiązujące do ich treści. W ten sposób nikt nie narzekał na nudę. Wręcz przeciwnie, wszystkie przedszkolaki czekały na kolejną bajkę i bajkowe zabawy.

od Urszula Kura

do Urszula Kura