🌸 Witaj wiosno! Książka miesiąca -30% – Sprawdź

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Akademia Dziecięcej Matematyki
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Konkurs recytatorski w Przedszkolu nr 1 w Tarnobrzegu

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Grębowiec ponad 10 lat temu · 2271 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora
Konkurs recytatorski w Przedszkolu nr 1 w Tarnobrzegu

"Spotkanie z poezją Stanisława Jachowicza" – to hasło tegorocznego konkursu recytatorskiego zorganizowanego w Przedszkolu nr 1 w Tarnobrzegu w dniu 12 kwietnia 2016 r. Konkurs recytatorski wpisał się w coroczny kalendarz imprez w naszym przedszkolu i odbył się już po raz dziewiąty. Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno twórczości naszego rodzimego poety Stanisława Jachowicza, popularyzacja „poezji pokoleń” wśród najmłodszych, ukazanie edukacyjnych przesłanek w wierszach i powiastkach, rozwijanie zdolności recytatorskich u dzieci, oraz pobudzenie dzieci do aktywnego uczestnictwa w życiu przedszkola i rozwijanie umiejętności poprawnej wymowy, właściwej modulacji głosu i pamięci. W konkursie wzięło udział dziewiętnaścioro naszych przedszkolaków, które zgłosiły chęć udziału w konkursie. Dzieci rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodsze i dzieci starsze. Pod czujnym okiem szanownej komisji konkursowej w skład, której weszły panie: bibliotekarka, logopeda oraz rodzic recytowały przygotowane wiersze wzbogacone o stroje i rekwizyty. W repertuarze konkursu znalazły się wiersze o Tadeuszku, który więził muszki, o Rózi i jej zwierciadle, o kogutku, który budził chłopca piejąc „Kukuryku!”, o Andzi, która mamy nie słuchała, o chorym kotku i wiele innych zabawnych i pouczających utworów. Spośród wszystkich uczestników komisja wyłoniła laureatów, a pozostałym uczestnikom przyznała wyróżnienia. Dzieci otrzymały wspaniałe nagrody oraz dyplomy.

bliżej MAX – abonament

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Wyślij wiadomość do Agnieszka Grębowiec

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera