Społeczność
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.
Wycieczka pięciolatków do szkoły
Wpis został sprawdzony przez moderatora
Pięciolatki wybrały się na pieszą wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 7 w Koszalinie. Celem naszej wizyty było bliższe poznanie szkoły, do której niektóre dzieci będą uczęszczać w najbliższym czasie. Po przekroczeniu progu szkoły udaliśmy się do sali lekcyjnej, gdzie czekały na nas sześciolatki ze swoją wychowawczynią. Uczniowie pokazali nam jak wyglądają ich przybory szkolne oraz książki i zeszyty ćwiczeń. Przedszkolaki szybko znalazły wspólny język z kolegami i koleżankami ze szkoły i zasiadły w ławkach szkolnych, więc można powiedzieć „Pierwsze koty za płoty”. Następnie poznały znak graficzny drukowanej i pisanej literki „ n, N” oraz wzięły czynny udział w lekcji zaznaczając na tablicy interaktywnej poznaną literkę w oparciu o tekst „ Sen Natalki”. Potem pięciolatki rysowały na przygotowanych przez uczniów papierowych chmurkach swój ulubiony sen. Na pożegnanie umówiliśmy się na kolejne spotkania i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.
Zobacz wszystkie wpisy
od anetta ślusarz
Wyślij wiadomość
do anetta ślusarz
bliżej MAX
Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:
- gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
- atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
- 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.