#18FORUM - Bliżej Przedszkola - Zapisz się

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Szkoleniowa Środa
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Jak rozwijać zainteresowania czytelnicze wśród dzieci?


Wydarzenie dodał(a) Mariola Chrapek
ponad 10 lat temu, wyświetleń 2017


Wpis został sprawdzony przez moderatora
Miejskie Przedszkole Nr 55 w Katowicach jest placówką, która promuje działania twórcze dzieci oraz od lat rozwija ich zdolności i zainteresowania w bardzo szerokim spektrum. Oprócz warsztatów muzycznych, plastycznych i teatralnych w naszym przedszkolu prężnie działa kółko miłośników literatury "Zaczarowany Kajecik". Zrzesza ono uzdolnione przedszkolaki, które przejawiają zdolności literackie i zamiłowania czytelnicze. W tym roku szkolnym podejmujemy działania pod hasłem: "Książka naszym przyjacielem - bajkowy świat małego optymisty". W ramach wspólnych spotkań powstają dwie książki w całości wymyślane, spisywane oraz ilustrowane przez 6-letnich autorów. Książki te noszą tytuły: "Marina Ogniowłosa" oraz "Przygody Puszka i Luszka". We wrześniu dzieci wysłuchały krótkich notek biograficznych znanych pisarzy i jednogłośnie wybrały patrona stworzonego na potrzeby kółka "Kącika Książki". Okazał się nim Julian Tuwim, którego wiersze okazały się najbliższe sercom dzieci. W trakcie cotygodniowych spotkań dzieci ułożyły krótkie opowiadania w niestandardowych formach: harmonijki, kalendarza i zwoju. Poznawały rodzaje książek i papieru oraz stworzyły znaki obrazkowe "Jak dbać o książki?". Uczestnicy kółka od kilku miesięcy prowadzą "Zeszyty Bajek", w których wraz z rodzicami zamieszczają tytuły przeczytanych opowiadań i wierszy oraz tworzą do nich ilustracje w weekendy. "Weekendowe czytanie" cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci zdolnych, jak również ich rodziców. Wspólnie odwiedzamy też zaprzyjaźnioną Bibliotekę Publiczną, gdzie dowiadujemy się o nowinkach czytelniczych, wypożyczamy książki, czytamy je, wypowiadamy się na temat ich treści i wymyślamy nowe zakończenia bajek. Wykonujemy także kartki okolicznościowe i wysyłamy je do bibliotek na terenie Katowic. Obecnie przygotowujemy materiały do mających się odbyć niebawem warsztatów z zastosowaniem wyszukanych hieroglifów egipskich pt. "Tworzymy na papirusie".

Zobacz wszystkie wpisy
od Mariola Chrapek



Wyślij wiadomość
do Mariola Chrapek

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Mariola Chrapek

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera