"Kochane dzieciaki dokarmiajcie ptaki"

Wydarzenie dodał(a) Joanna Kozłowska

Zimą pamiętajmy o ptakach! Z tą myślą w Przedszkolu Miejskim nr 4 „Mali Odkrywcy” w Gorzowie Wlkp. odbyły się zajęcia edukacyjne na temat: „Kochane dzieciaki dokarmiajcie ptaki”.

Spotkanie zorganizowały nauczycielki, które prowadzą przedszkolne koło przyrodnicze „Ekoprzedszkolaki” we współpracy z Ligą Ochrony Przyrody w Gorzowie Wlkp.

Przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych poszerzyły wiadomości o prawidłowym dokarmianiu ptaków zimą. Zdobyły wiedzę na temat popularnych gatunków żyjących w Polsce. Poznały zwyczaje ptaków, co lubią jeść, jakie maja gniazda, które do nas przylatują, jakie odlatują, a jakie zimują w kraju. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały o zwyczajach i upodobaniach ptaków.

Uświetnieniem spotkania był występ najmłodszej grupy „Obserwatorzy”, która zaśpiewała piosenkę o zimujących i głodnych ptakach oraz zaprezentowała wiersze dotyczące małych skrzydlatych przyjaciół.

W tym dniu, każde dziecko otrzymało kulę tłuszczową - pokarm dla ptaków, z prośbą o umieszczenie jej
w przydomowych karmnikach. Fundatorem pokarmów było Nadleśnictwo ze Skwierzyny, z którym przedszkole współpracuje od kilku lat.

Pozdrawiamy Was gorąco: Joanna Kozłowska i Katarzyna Szatkiewicz

od Joanna Kozłowska