Spotkanie opłatkowe w Miejskim Przedszkolu Nr 5

Wydarzenie dodał(a) Monika Iwaniuk

17. grudnia 2015 roku w Miejskim Przedszkolu Nr 5 im. Kubusia Puchatka w Sokołowie Podlaskim odbyło się wspólne dla wszystkich grup spotkanie opłatkowe. Uczestniczyli w nim także rodzice. Świąteczny nastrój spotkania podkreślała wspaniała sceneria, nawiązująca do stajenki, w której narodził się Boży Syn.
Wszystkich zebranych gości powitała pani dyrektor, Hanna Czartoryjska, która wspomniała, że w tym roku niespodziankę w postaci jasełek dla zgromadzonej publiczności przygotowali rodzice i ich dzieci. Wystąpiła w nim nawet absolwentka naszego przedszkola. Następnie na scenie pojawili się aniołowie, którzy zaprosili do oglądania wspomnianego przedstawienia. „Serdecznie witamy wspaniałych gości. Wasza obecność to powód do radości. Z nieba do Was przybywamy i opowieść dla Was mamy. Historia ta dawno się wydarzyła i bardzo nas poruszyła”.
Po zakończonym występie pani Dyrektor pogratulowała aktorom ich pięknego występu, który bardzo się wszystkim podobał. Po czym ks. Henryk Woźnowski, obecny podczas naszego wspólnego spotkania, odczytał fragment Ewangelii opowiadający o cudzie narodzenia się Pana Jezusa. Po złożeniu życzeń świątecznych wszystkim dzieciom, rodzicom oraz pracownikom przedszkola przez Panią Dyrektor wszyscy udali się na górę, by wspólnie podzielić się opłatkiem i spożyć wigilijne smakołyki przygotowane przez nasze wspaniałe panie kucharki.

Rodzicom, którzy wystąpili w tegorocznych jasełkach składamy serdeczne podziękowania za ich trud oraz poświęcony czas. Mamy nadzieję, że wszyscy jeszcze przez długi czas będziemy wspominać ten wspaniały występ.

od Monika Iwaniuk

do Monika Iwaniuk