MIKOŁAJKOWE ZABAWY PLASTYCZNE

Wydarzenie dodał(a) Ewa Świątek

MIKOŁAJKOWE ZABAWY PLASTYCZNE

Moje doświadczenia zawodowe w pracy nauczycielki przedszkola, skłoniły mnie do napisania kilku zdań dotyczących prowadzonych przeze mnie zajęć plastycznych.

Zacznę od tego, iż biorąc pod uwagę potrzeby i zainteresowania dzieci,  kolejny rok w naszym przedszkolu odbywają się  zajęcia dodatkowe ,,Zabawy plastyczne”. W każdą środę
w godzinach popołudniowych tj. od godziny piętnastej do szesnastej w przedszkolu  spotyka się dwudziestoosobowa grupa dzieci w wieku od 3 do 5 lat, a są to: Inga Jopek, Zuzia Forc, Agatka Życińska, Ewa Wąsik, Emilka Buglewska, Kacperek Kozieł, Adaś Wieczorek, Klaudia Rola, Madzia Pucuła, Zosia Kozyra, Zosia Siembida, Zosia Czajkowska, Oskarek Hała, Olafek  Hała, Kamilek Pepliński, Erwinek Niekłań, Maja Rachwał, Zuzia Kufit, Klara Zyga, Dominik Zyga.

W bieżącym roku jednym z celów zajęć jest realizacja zadań zaplanowanych w przedszkolnym projekcie edukacyjnym "Rośniemy zdrowo”, dlatego często wykonujemy prace plastyczne związane ze zdrowym odżywianiem, ruchem na świeżym powietrzu i higiena ciała. Jedną z ciekawszych prac było zaprojektowanie i ozdabianie okularów owocowo-warzywnych, których magiczna moc sprawia, że dzieci bardzo chętnie jedzą zdrowe owoce i warzywa.

Wyjątkowe jednak, myślę że nie tylko dla mnie, ale również dla uczestników były MIKOŁAJKOWE ZABAWY PLASTYCZNE, które odbyły się 2 grudnia. Na tych zajęciach dzieci wspólnie z rodzicami wykonały "szlachetne kartki bożonarodzeniowe”. Nazwałam je szlachetnymi kartkami, ponieważ przekazane zostaną paniom emerytkom naszego przedszkola.

Spotkanie przebiegało  w miłej  i pracowitej atmosferze, wszyscy bardzo chętnie i sprawnie ozdabiali swoje prace. Pracowały nie tylko sprawne dłonie dzieci i rodziców, ale także wyobraźnia, która podpowiedziała ozdobienie w sposób oryginalny  i pomysłowy bożonarodzeniowych kartek  za pomocą słomek, drucików kreatywnych, śnieżynek, gwiazdeczek, kolorowych papierów.

Jestem pewna, że każdy uczestnik zajęć wyniósł z tego spotkania wiele miłych  wrażeń i nowych doświadczeń. Z rozmów z rodzicami i dziećmi wiem iż zachęciłam do wspólnego wykonywania świątecznych kartek w domu.

Dziękuję rodzicom za aktywny udział w mikołajkowych zabawach plastycznych.

Prowadząca zabawy plastyczne Ewa Świątek

od Ewa Świątek