Misie z "Bajki" obchodziły swoje święto.

Wydarzenie dodał(a) Aneta Niedźwiedzka - Godlewska

25. listopada przypada jedno z najmilszych uroczystości. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dla przedszkolaków Miejskiego Przedszkola "Bajka" w Ełku, uczęszczających do oddziału "Misie" to szczególny czas, ponieważ obchodzą jednocześnie swoje grupowe święto.

Tego dnia dzieci przybyły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszowymi przytulankami, które były honorowymi gośćmi. Przedszkolaki zaprosili tego dnia do przedszkola również swych rodziców, by razem z nimi wzięli udział w zajęciach.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania się z przemiłymi gośćmi kilkoma zabawami integracyjnymi.

W celu zapoznania się z tematem zajęć trzeba było rozwiązać zagadkę graficzną - nie sprawiło to najmniejszych problemów wychowankom i szybko domyślili się oni, że MIŚ będzie bohaterem zajęć. Po odgadnięciu tematu zajęć nastąpiła "parada misiów", czyli taniec wszystkich uczestników zajęć z misiami przy piosence "Jadą, jadą misie".

Kolejnym punktem spotkania było wykonanie kilku zadań w zespołach: rozwiązywanie zagadek słuchowych, układanie puzzli oraz wykonanie "rysunku pod dyktando". Po tych, zdawało by się trudnych, zmaganiach przyszła pora na zabawę z chustą animacyjną, podczas której "pluszaki" wybrały się w podróż morską.

Dzieci wspaniale poradziły sobie podczas zabaw. Ostatnim zadaniem maluchów i ich rodziców było wykonanie własnego misia przy użyciu gąbki kąpielowej, gąbki kosmetycznej i wykałaczek.
I z tym zadaniem przedszkolaki poradziły sobie bez żadnego kłopotu.

Na zakończenie dzieci "upiekły" ciasto na podstawie zabawy metodą pedagogiki zabawy. Kiedy "ciasto" było już gotowe czekała na dzieci słodka niespodzianka: tortowy miś oraz misiowy przysmak - miód i biszkopciki. Po degustacji smakołyków dzieci otrzymały prezenty i pożegnały rodziców dziękując im za wspólną zabawę.

Dzień ten był pełen wrażeń. Na pewno powtórzymy go w przyszłym roku, ponieważ trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, nawet niektórzy dorośli trzymają z sentymentu swojego pluszaka.

od Aneta Niedźwiedzka - Godlewska

do Aneta Niedźwiedzka - Godlewska