Pasowanie na Przedszkolaka

Wydarzenie dodał(a) Ewelina Zniszczoł

W miniony piątek, 6 listopada, dzieci z najmłodszej grupy wiekowej Przedszkola nr 21 w Rybniku (Biedronki) brały udział w uroczystości grupowej „Pasowanie na Przedszkolaka. Z tej okazji zaprosiły swoich rodziców, aby udowodnić im, że zasługują na ten zacny tytuł. Gościem szczególnym była Pani Dyrektor, która miała dokonać pasowania.

Maluszki powitały gości piosenką „Wszyscy są”. Następnie wykonywały zadania, poprzez które zaprezentowały umiejętności, jakie nabyły dotąd w przedszkolu. Jak na prawdziwych przedszkolaków przystało zaśpiewały piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek”. Następnie wspólnie recytowały fragment wiersza „Mam trzy latka”. Wykazały się również znajomością aktualnej pory roku, o której zaśpiewały piosenkę z improwizacją ruchową „Kasztanek”. Punktem kulminacyjnym spotkania był koncert w wykonaniu najmłodszych do utworu „Orkiestra”. Biedroneczki bardzo się starały, by wcielić się w role: jeżyka, misia, zająca i dzięcioła, grając na bębenkach, grzechotkach, talerzach i drewienkach. Ich starania nie poszły na marne, odtąd wszyscy już wiedzieli, że zasługują na miano „Prawdziwych Przedszkolaków”. By rozwiać wszelkie wątpliwości niedowiarków maluszki zatańczyły jeszcze „Taniec przyklejaniec” wykazując się sprawną koordynacją wzrokowo-ruchową oraz znajomością części ciała. Prezentując szeroki wachlarz umiejętności maluszki udowodniły, że ich obecność w przedszkolu nie jest przypadkowa. Pani Dyrektor dokonała więc pasowania, dotykając każde dziecko czarodziejskim ołówkiem i wypowiadając magiczne słowa „Pasuję Cię na Przedszkolaka”. Każdy Przedszkolaczek otrzymał pamiątkowy dyplom oraz zawieszkę z symbolem grupy – biedronką i wymownym hasłem „Jestem Przedszkolakiem”.

Po uroczystości dzieci pozowały do pamiątkowego zdjęcia oraz spożyły słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Tymczasem kolejne wyzwanie przed nami – już wkrótce grudzień!

od Ewelina Zniszczoł

do Ewelina Zniszczoł