Maraton w Przedszkolu Publicznym w Kozach

Wydarzenie dodał(a) Beata Tomala

30 września, już rankiem, wszystkie dzieci z grup „0” Przedszkola Publicznego w Kozach rozpoczęły przygotowania do I Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków. Z wielką ochotą przystąpiliśmy do tego projektu rozpoczynając dzień od przygotowania śniadania sportowców. Wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy  w grupach   śniadanie mistrzów wg propozycji organizatorów Maratonu. Były to pyszne kanapki z twarożkiem i zieleniną. Dzieci z wielką radością mogły same przygotować posiłki, co dodatkowo wspaniale rozpoczęło nasz dzień. Po śniadaniu przeprowadzono w każdej grupie zajęcia, które wprowadziły dzieci w świat sportu. Były wiersze, rymowanki, piosenki a wszystko po to, aby uzmysłowić naszym przedszkolakom, jak ważny jest w życiu każdego człowieka ruch i jak wpływa on na nasze zdrowie. Pod koniec zajęć dzieci przygotowały piękne medale, którymi ozdobiły nasze sale.  Rozpoczęliśmy właściwe przygotowania do maratonu – po przebraniu się w odpowiednie stroje i obuwie i rozdaniu wszystkim numerów startowych – wyruszyliśmy na boisko sportowe w pobliżu naszego przedszkola z transparentem informującym wszystkich, jaki jest cel naszej wyprawy. Po przywitaniu uczestników i omówieniu zasad i organizacji maratonu rozpoczęliśmy rozgrzewkę, która niewątpliwie pozwoliła nam wszystkim uchronić się od kontuzji. Po rozgrzewce rozpoczęliśmy  maraton. Ze względu na dużą ilość dzieci biorących w nim udział  konieczność zachowania bezpieczeństwa każda grupa biegła osobno a ci którzy oczekiwali na swój start dopingowali i kibicowali swoim kolegom. Wszystkie nasze przedszkolaki ukończyły z powodzeniem nasz maraton, każdy z nich przebiegł w świetnym stylu trasę ok. 150 m! Wszystkie dzieci zostały nagrodzone medalami, ponieważ każde z nich było dzisiejszego dnia zwycięzcom.  Pogoda tego dnia była wymarzona, dlatego też postanowiliśmy wykorzystać ten fakt i pozostaliśmy na boisku organizując dla dzieci wyścigi.  Po wszystkich emocjach zostały przeprowadzone ćwiczenia relaksacyjne, które pozwoliły dzieciom złapać właściwy oddech i uspokoić emocje. W przedszkolu przygotowaliśmy wspólnie napój małych sportowców – izotonik -  oraz zjedliśmy porządny posiłek.

Dzieci wspaniale zaprezentowały się podczas całego dnia, ich uśmiechy na twarzach mówiły same za siebie. Dziękujemy organizatorom tego przedsięwzięcia za tak fajny pomysł spędzenia czasu z dziećmi i możliwość przyłączenia się do ogólnopolskiego projektu.

od Beata Tomala

do Beata Tomala