"Sprintem do maratomu" I Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

Wydarzenie dodał(a) Ewa Brankiewicz

W środę 28.10.2015 r dzieci z Przedszkola nr 57 w Lublinie wzięły udział we wspaniałej akcji promującej bieganie. Wszystkie dzieci - od najmłoszych do najstarszych - aktywnie brały udział w biciu rekordu przebiegniętych kilometrów. Zrobiły to na 102, dokładnie tyle było ich tego dnia w przedszkolu. Dzięki uprzejmości sąsiadującej z nami Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie wszystko odbyło się na boisku, na prawdziwej bieżni, co dodatowo podnosiło rangę tego wydarzenia.

Rozpoczeliśmy od oznaczenia wszystkich zawodników. Każdy mały maratończyk otrzymał numer startowy ze swoim nazwiskiem. Po rozgrzewce każda z grup przebiegła przeznaczony dla niej dystans. Doping kolegów motywował i zachęcał do walki w celu pokonania kolejnych kilometrów. Radość na mecie była nieopisana. Poza medalami dzieci otrzymały również posiłek regeneracyjny w postaci pysznego i zdrowego jabłuszka.

W akcji brały udział również nasze panie nauczycielki i panie woźne. Również w nich obudził się duch rywalizacji. Dzieci głośno skandowały imona swoich ukochanych pań co dodwało im sił.

od Ewa Brankiewicz

do Ewa Brankiewicz