Jak Przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Serca :)

Wydarzenie dodał(a) Anna Krajewska

W Przedszkolu nr 164 w Warszawie, obchodziliśmy Światowy Dzień Serca. Dzieci ze wszystkich grup rozmawiały
o profilaktyce serca: zdrowym odżywianiu oraz ruchu na świeżym powietrzu, wybierały właściwe postawy i zachowania, które sprzyjają zdrowemu stylowi życia i dbają o dobrą kondycję serca.

Dzieci wysłuchały wiersz o misiu, który bardzo źle się czuł i bolało go serduszko. Przedszkolaki pomogły mu wybrać takie postawy i produkty, które sprzyjają w utrzmaniu dobrego zdrowia. Pokazały mu również te, których miś powinien unikać, ponieważ szkodzą sercu. Nauczyły się także wiersza, który pomaga wykonywać proste ćwiczenia gimnastyczne oraz bawiły się przy piosence „Stonoga”.

Na zakończenie kolorowały papierowe serduszka i z pomocą swoich pań przyklejały je do dużych słońc wykonanych przez dzieci z gr. III „Słoneczek”. Słońca dzieci umieściły w swoich salach, aby pamiętać o codziennych ćwiczeniach, które sprawią, że ich serca będą zawsze zdrowe i silne.

od Anna Krajewska

do Anna Krajewska