Akcja "Cała Polska czyta dzieciom"

Wydarzenie dodał(a) Anna Pederska

„Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczanie telewizji”

Jim Trelease „Podręcznik głośnego czytania”

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że głośne czytanie książek dziecku wpływa pozytywnie na jego relacje społeczne, buduje więź między nim a dorosłym, zapewnia prawidłowy rozwój emocjonalny dziecka, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, uczy rozwijać mowę a przede wszystkim wzmacnia uczycie własnej wartości. Czytanie dzieciom już od najmłodszych lat jest niezwykle ważne. Dlatego aby zapewnić jak najlepszy prawidłowy rozwój naszym przedszkolakom kolejny już rok w naszym przedszkolu przeprowadzana jest akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” propagująca częste czytanie książek maluchom. Nie tylko nauczycielki czytają przedszkolakom codziennie bajki ale w akcję włącza się coraz więcej osób z poza naszej placówki. W tym roku zaplanowaliśmy czytanie bajek dla maluszków przez panią bibliotekarkę Zs3 Urszulę Likus w każdy trzeci poniedziałek miesiąca. Po raz pierwszy jako lektor pani Urszula wystąpiła w naszej grupie    21 września i przeczytała nam opowiadanie pt „Biedroneczka” z książki „ Leśne opowieści” autorstwa A. Perkowskiej i E. Safarzyńskiej. Spisała się wspaniale, a dzieciaki były zachwycone. Maluchy dowiedziały się z opowiadania jak ważna jest przyjaźń kiedy mamy kłopoty. Potem wykonały biedroneczkę różnymi technikami, co sprawiło im wiele radości. Na zakończenie zostały udekorowane przez panią bibliotekarkę medalem przyjaciela książek i obdarowane słodkim upominkiem. Serdecznie dziękujemy za przeczytanie pięknego opowiadania i dostarczenie mnóstwa pozytywnych wrażeń, a także stworzenie dodatkowej możliwość stawiania pytań i rozmowy  naszym maluszkom.

od Anna Pederska

do Anna Pederska