MP "Słoneczna Ósemka" gościła w Miejskim Zakładzie Komunikacji

Wydarzenie dodał(a) joanna sałek

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W związku  z obchodami tego tygodnia Centrum Edukacji Ekologicznej wraz z MZK przygotowało propozycję wycieczki po terenie zakładu. Z zaproszenia skorzystały przedszkolaki z naszego przedszkola. W tym dniu personel MZK przygotował dzieciom wspaniała niespodziankę. Już przed południem pod przedszkole podjechał autobus zabierając ze sobą dzieci z grupy Biedronki i Fasolki. Dzieci, by móc odbyć podróż w kierunku MZK musiały skasować specjalne zielone bilety, przygotowane na ten dzień. Objeżdżając kilka ulic dotarliśmy w końcu na miejsce i tu czekały dzieci liczne niespodzianki. Najpierw mogły zobaczyć jak wygląda myjnia autobusowa, a z pewnością jest o wiele większa od tej, którą widzimy na stacjach benzynowych. Ogromne szczotki wirowały tam i z powrotem, wywołując u dzieci ogromne emocje. Autobus, który przed wjazdem został nazwany przez personel MZK brudas przeszedł kontrolę czystości, po opuszczeniu myjni. Następnie udaliśmy się do ogromnego warsztatu, gdzie trafiają autobusy na przegląd. W dalszym ciągu zwiedzania oglądaliśmy biuro, kasę gdzie kupuje się bilety miesięczne na przejazd autobusem i oczywiście pomieszczenie, w którym kontroler ruchu pojazdami nawiguje autobusy i utrzymuje kontakt głosowy z kierowcami. Zabawa była przednia; dzieci cieszyły się z pobytu w MZK i na pewno zapamiętają, że korzystając z przejazdów komunikacją miejską należy zawsze posiadać ważny bilet, a praca kierowcy autobusowego jest ciężka i bardzo odpowiedzialna.
Dzisiaj dzieci z MP” Słoneczna Ósemka” dziękują serdecznie całej obsłudze za miłe przyjęcie i zorganizowanie pobytu na terenie zakładu.

Joanna Sałek

od joanna sałek