Czarodziejskie Indie - "Akademia Rozwoju"

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Przedszkole

24.06.2015 r. Klasa „0” postanowiła przyjrzeć się z bliska Indiom:) Najpierw staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie „Gdzie mieszkają Hindusi?” i zlokalizowaliśmy ten kraj na mapie. Zaznajomiliśmy się także z flagą i jej kolorami. Na podstawie obrazków omówiliśmy wygląd mieszkańców Indii. Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie „Jak wyglądają Hinduski, a jak Hindusi?”, „Co jest charakterystycznego dla nich?”. Zobaczyliśmy, jak wygląda tradycyjny strój kobiecy – hinduskie sari oraz strój męski z tak bardzo znanym turbanem. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że hinduskie stroje są niezwykle kolorowe i bogato zdobione:) Dziewczynkom bardzo spodobał się strój kobiecy, gdyż miał on dodatki w postaci przepięknie brzęczącej biżuterii. Jakież było zdziwienie, kiedy to dowiedzieliśmy się, że z okazji świąt lub ślubu, kobiety malują henną na dłoniach i stopach przepiękne wzory – co oczywiście wynika z tradycji. W dalszej części zajęć zaznajomiliśmy się z ciekawymi miejscami i zabytkami Indii. Tego dnia nie mogło zabraknąć obejrzenia bardzo znanego hinduskiego tańca bharatanatyam. Indie tak bardzo spodobały się Klasie „0”, że jutro ponownie tam pojedziemy:)
Materiały pochodzą z "BP" marzec 2015

Red: Agnieszka Pleśniak