Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Bliżej Europy


Wydarzenie dodał(a) Maria Klimczak
ponad 9 lat temu, wyświetleń 1379


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 52 w Katowicach przeżywały ostatnio TYDZIEŃ EUROPEJSKI, który był realizowany w dniach 15-19 czerwca. Całe grono pedagogiczne, rodzice i dzieci byli zaangażowani w to wielkie przedsięwzięcie. Codziennie spotykaliśmy się w sali rekreacyjnej aby poznawać kolejne wybrane państwo, obejrzeć ciekawostki podczas prezentacji multimedialnej, wziąć udział w przygotowanych zabawach, konkursach, sprawnościach, pokazach, czy tańcach i pląsach. Nasze przedszkolaki podróżowały do takich krajów jak: Dania, Holandia, Francja, Włochy i Grecja. Podczas określonych dni miały możliwość: rozpoznawania postaci bajkowych, poznania Pana Andersena, Królowej Małgorzaty, Królowej Beatrix, Holenderki, obejrzenia Pokazu Mody Paryskiej, tańca greckiego "Zorba" (wszystkimi postaciami oraz wykonawcami tańca byli przebrani nauczyciele). Podczas Dnia Włoskiego w przedszkolu zorganizowana była PIZZERNIA, w której wszystkie dzieci mogły samodzielnie wykonać swoją pizzę, dobrać własne dodatki, następnie upiec i zabrać, ozdobioną flagą włoską, do domu i skonsumować wspólnie z rodzicami..Nasi przedszkolacy w ostatnim dniu Tygodnia Europejskiego brali udział w Igrzyskach olimpijskich, w czasie których wszystkie cztery grupy przechodziły do kolejnych stanowisk z przygotowanymi konkurencjami sportowymi, rozmieszczonymi po całej placówce.
W ten sposób udało nam się zwiedzić i poznać kilka krajów europejskich, maksymalnie przybliżyć dzieciom kulturę i tradycje tych narodów. Poznawanie przez działanie daje szybkie i dobre efekty. Nasze dzieci dzielą się zdobytą wiedzą i umiejętnościami ze swoimi bliskimi, którzy nam o tym opowiadają. Sprawdziło się powiedzenie "Podróże kształcą".

Dyrektor MP nr 52 Beata Sułek,
Maria Klimczak


Zobacz wszystkie wpisy
od Maria Klimczak



Wyślij wiadomość
do Maria Klimczak

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się