Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

Wydarzenie dodał(a) Karolina Sławińska

O tym, że sport to zdrowie, wie każde dziecko. W związku z tym przez cały rok szkolny przedszkolaki z Przedszkola Nr 12 w Koszalinie przygotowują się do wydarzenia sportowego jakim jest Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. Mali sportowcy systematycznie uczęszczają na zajęcia z kółka sportowego, jedzą warzywa i owoce, zjadają całe obiady, wychodzą na spacery, po prostu na co dzień prowadzą zdrowy styl życia, by być bardzo sprawnym fizycznie. W tym roku w Olimpiadzie uczestniczyły dzieci 5-letnie z trzech koszalińskich przedszkoli: nr 8, nr 12 i nr 22. Jak przystało na olimpijczyków każda drużyna przestawiła się, a publiczność ogromnymi oklaskami zachęciła do rywalizacji. Pani dyrektor z przedszkola gospodarzy Bogumiła Wiszniewska powitała gości i uroczyście rozpoczęła X Olimpiadę Sportową Przedszkolaków. 10-cioosobowe zespoły uczestniczyły w różnych konkurencjach wykazując się dużą sprawnością fizyczną: biegali z woreczkiem na głowie, skakali w workach, czołgali się po materacu, rzucali woreczkiem do celu, przeciągali linę oraz uczestniczyli w biegu sztafetowym. Oczywiście wysiłek się opłacał wszystkie zespoły po zsumowaniu wyników zajęły upragnione I miejsce. Na koniec wszyscy podsumowali: najważniejsze to dobra zabawa!

Karolina Sławińska

Barbara Ozymko-Galińska