#18FORUM - Bliżej Przedszkola - Zapisz się

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Szkoleniowa Środa
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Ogólnopolskie Święto Optymizmu w Przedszkolu nr 22 w Koszalinie


Wydarzenie dodał(a) Alicja Trybała-Wawryków
ponad 11 lat temu, wyświetleń 1175


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Ogólnopolski Dzień Optymizmu to wyjątkowe święto integrujące optymistyczne przedszkola z całej Polski. W tym roku świętowaliśmy 11 maja. Już od samego rana w szatniach zrobiło się tęczowo za sprawą kolorowych ubrań i nakryć głowy przygotowanych przez rodziców dla swoich pociech.  Dodatkowo nauczycielki namalowały na dziecięcych buziach wesołe motywy, co wprawiło przedszkolaki w jeszcze lepszy nastrój. Po tęczowo-owocowym śniadaniu dzieci ze wszystkich grup spotkały się w ogrodzie przedszkolnym, gdzie odbyła się główna uroczystość. Na wstępie przedszkolaki odśpiewały Optymistyczny Hymn, po którym wypuściły w niebo „tęczową iskierkę” w postaci 7 kolorowych balonów. Najwięcej emocji wzbudziło tego dnia przejście Optymistyczną Autostradą, przy której stały niecodzienne znaki, takie jak „nakaz uśmiechu”, „zakaz płaczu”, „nakaz mówienia miłych słów” itp. W rytm utworu „Don’t worry,  be happy” każda z grup pokonała Optymistyczną Autostradę, po czym rozpoczęła się wesoła „dyskoteka pod chmurką”. Dzieci świetnie bawiły się, tańcząc do piosenki „Chocolate” oraz innych dziecięcych hitów. Dodatkową atrakcją była prezentacja optymistycznych piosenek oraz wierszy przygotowanych przez każdą z grup. Zabawę zakończyliśmy odśpiewaniem hymnu naszego przedszkola, jednak to jeszcze nie był koniec obchodów Święta Optymizmu. Po południu dzieci wychodziły do domu z „optymistycznymi biletami”, które upoważniały rodziców do przejścia Optymistyczną Autostradą. Dzięki temu każdy – i duży i mały – miał tego dnia pozytywny nastrój i życzliwość w sercu.


Zobacz wszystkie wpisy
od Alicja Trybała-Wawryków



Wyślij wiadomość
do Alicja Trybała-Wawryków

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Alicja Trybała-Wawryków

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera