Dzień Ziemi w Miejskim Przedszkolu Nr 5 w Sokołowie Podlaskim

Wydarzenie dodał(a) Monika Iwaniuk

Co roku 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W Polsce obchody tego święta zostały zapoczątkowane w 1990 roku. Celem obchodów Dnia Ziemi jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.
Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem: „Z energią zmieńmy źródła”. Tego dnia w naszym przedszkolu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Starszaki z grupy Misie zaprezentowały część artystyczną nawiązującą do przygód mieszkańców ze Stumilowego Lasu.
Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnego rozpoznawania leśnych zwierząt, segregowania śmieci, rozpoznawania kolorów pojemników na odpady oraz rozwiązywania zagadek słownych. Niespodzianką dla przedszkolaków była wizyta leśniczego, pana Jerzego Tomczuka. Opowiedział on dzieciom o wiosennych spotkaniach z przyrodą w lesie, obrazując swoją opowieść fotografiami zwierząt w nim żyjących. Na zakończenie wspólnego spotkania cała społeczność przedszkolna udała się do naszego ogrodu, by w wybranym miejscu pan leśniczy Jerzy Tomczuk oraz pani dyrektor Hanna Czartoryjska posadzili dwa pamiątkowe drzewka jarzębiny, podarowane nam przez Nadleśnictwo Sokołów. Staną się one pamiątką naszego wspólnego spotkania. Dodatkowo będą nam one przypominały o obchodzonym w tym roku jubileuszu 15 – lecia nadania imienia Kubusia Puchatka. Ze swojej strony obiecujemy dbać o wspomniane drzewka i kształtować w młodym pokoleniu postawy proekologiczne.
Serdecznie dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Sokołów za tak wspaniałą pamiątkę oraz zaangażowanie we wspólne działania i aktywną współpracę.

od Monika Iwaniuk

do Monika Iwaniuk