Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Akademia Dziecięcej Matematyki
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Dzień Niedźwiedzia Polarnego

Wydarzenie dodał(a) Dorota Wobolewicz ponad 11 lat temu · 1560 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora
Dzień Niedźwiedzia Polarnego

Według kalendarza ekologicznego 27 lutego przypada Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Jest to wyjątkowa okazja do wprowadzenia dzieci w tematykę zmian klimatycznych. Biegun Północny dzieciom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego do tej pory kojarzył się z zimnem, Eskimosem, Świętym Mikołajem oraz puszystym, białym niedźwiadkiem. Po zajęciach dydaktycznych, które odbyły się tego dnia w grupach "zerówkowych", dzieci zrozumiały, że życie ludzi i zwierząt na dalekiej Północy w dużej mierze zależy od tego, jak wszyscy dbamy o środowisko i czystość powietrza. Dzieci ze zdziwieniem zauważyły, że to co dzieje się na odległych od bieguna kontynentach, ma wpływ na zmiany klimatyczne. W trosce o ulubionego misia, renifera i innych mieszkańców lodowej krainy, przedszkolaki postanowiły utworzyć Kodeks Klimatyczny, do którego od tej pory ze wszystkich swoich sił będą przekonywały dorosłych.

bliżej MAX – abonament

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Wyślij wiadomość do Dorota Wobolewicz

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera