Starszaki z Miesjkiego Przedszkola nr 34 w Zielonej Górze z wizytą w szkole

Wydarzenie dodał(a) Karolina Michalska

Tańczące Zuchy i Muzykalne Skrzaty z wizytą w szkole

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Przylepie zorganizowała i zaprosiła nas na „dzień otwarty”, aby przedszkolaki mogły poznać szkołę od kuchni.
Na wycieczkę pojechaliśmy podstawionym przez szkołę autobusem, a asekurował nas sam Wicedyrektor szkoły Pan Tomasz Chmielarczyk, który jest także tatą Kuby z grupy Tańczących Zuchów. Sam pobyt w szkole był pieczołowicie zaplanowany i zorganizowany. Już od wejścia w szatni, powitały nas „straszydła”, gdyż w tym czasie w szkole odbywał się bal karnawałowy. Po szkole oprowadzali nas Pani Dyrektor Mirosława Zdanowicz i Pan Wicedyrektor Tomasz Chmielarczyk. Pierwszym punktem było zwiedzanie wielkiej hali gimnastycznej, a następnie trening Rock ’n’ Rolla z klasą 4a. Sam trening okazał się fantastycznym doświadczeniem i dobrą zabawą. Przedszkolaki spotkały się ogromną życzliwością dzieci z klasy 4, którzy bez skrępowania i oporów zaprosili nas do wspólnych tańców. Na koniec treningu 4 klasa zaprezentowała  nam swoje umiejętności taneczne i byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Kolejnym przystankiem w naszej wycieczce było zwiedzanie gabinetów Pani Dyrektor i Pana Wicedyrektora, sekretariatu a następnie także sali komputerowej. Przedszkolaki zasiadły przy stanowiskach komputerowych i mogły zapoznać się z tym jak wyglądają zajęcia w tejże sali. Następnie odwiedziliśmy klasę 1a, przedszkolaki miały możliwość przymierzenia się do ławek szkolnych, obejrzenia klasy, zadania pytań swoim starszym kolegom a oni poczęstowali nas przygotowanym poczęstunkiem. Przed wyjściem w podzięce zaśpiewaliśmy pierwszakom piosenkę i pożegnaliśmy się. Wstąpiliśmy też do sali, w której znajdowały się przedszkolaki  z „oddziału przedszkolnego”, bo i taki w szkole funkcjonuje. Krętymi korytarzami, przemierzając szkolne zakamarki dotarliśmy do biblioteki gdzie Pani opowiedziała o swojej pracy, zaprezentowała książki ulubione przez przedszkolaki a na pamiątkę dostaliśmy zakładki do książek. Powracając do szatni mogliśmy zobaczyć jak dzieci bawią się na balu karnawałowym, świetlicę, pokój nauczycielski a także pomieszczenie, w którym dzieci na przerwach grają w ping ponga. Na zakończenie wycieczki przedszkolaki dostały soczki, bo każdemu z wrażenia zaschło w gardle a także słodki poczęstunek i gadżety, aby mieć pamiątkę z wycieczki. My ze swojej strony w podziękowaniu za zaproszenie wręczyliśmy Pani Dyrektor i Panu Wicedyrektorowi dyplomy z podziękowaniem i słodki upominek. Po powrocie dzieci jeszcze długo zafascynowane szkołą dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

Karolina Michalska

od Karolina Michalska