Poznajemy tajemnice pracy pocztowców

Wydarzenie dodał(a) Danuta Polańska

"Starszaki" z Przedszkola Prywatnego Nr 9 z Krakowa składają gorące podziękowania Fundacji Dr "Clown" oraz Poczcie Polskiej za organizację ciekawej, inspirującej wycieczki na Pocztę Główną w Krakowie - "Podróż listu". Dzieci były szczęśliwe, pełne wrażeń i nowych informacji. A oto krótka relacja:

Naczelnik Poczty Głównej Pan Krzysztof Piątek uroczyście nas powitał, a następnie towarzyszył nam przez cały czas trwania warsztatów.
Pani Bogusława Konieczny pięknie zaprezentowała tajemnice filatelistyki, inspirując tym samym do kolekcjonowania znaczków i kart pocztowych.
Konkurs w zespołach na szybkie ułożenie puzzli, z których powstały dwa wielkie znaczki wzbudził wielkie emocje, jak to bywa przy rywalizacji zespołowej.
Pan Listonosz Roman Piątek w sposób kreatywny, ciekawy przedstawił kolejne etapy podróży listu, zwrócił uwagę na prawidłowe adresowanie listów i kartek pocztowych.
Pan Listonosz spełniał życzenia dzieci, nawet te na co dzień nie możliwe do spełnienia, np. dzieci mogły wejść do skrzynki pocztowej.
Wręczyliśmy Panu Listonoszowi, przygotowane w przedszkolu, listy rysunkowe z podziękowaniem za prezenty oraz życzeniami bożonarodzeniowymi w języku angielskim dla św. Mikołaja.
Ufamy, iż listy dotrą do Finlandii. Miłą niespodzianką na zakończenie warsztatów było słuchanie śmiesznych bajek z morałem, czytanych przez Pana Listonosza.
Sympatyczne Pani Asystentki z Fundacji „Dr Clown” troskliwie opiekowały się dziećmi podczas zajęć, pomagały przy układaniu puzzli, a na pożegnanie wręczyły zabawne czerwone noski Clowna i "zwierzaczki" wykonane z baloników. Czujemy się wyjątkowo wyróżnieni. Raz jeszcze dziękujemy za wspaniałą wycieczkę.

od Danuta Polańska

do Danuta Polańska