Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Jaworznie

Wydarzenie dodał(a) Marta Chowaniec

Miś jest chyba najpopularniejszą zabawką na świecie. Każdy ma lub miał swojego ulubionego misia.
Święto Pluszowego Misia obchodziliśmy w tym dniu bardzo atrakcyjnie. Wszystkie dzieci przyniosły swojego ulubionego pluszaka do przedszkola. Dzień był bardzo urozmaicony. Najpierw dzieci malowały kolorowe misie farbami, następnie razem z Panią rozmawiały o swoich ulubieńcach. W tym dniu dzieci miały możliwość wykroić prawdziwe kruche ciasteczka w kształcie misia, które zostały później upieczone w kuchni. Każde ciasteczko było podpisane inicjałami dziecka. Następnie maluszki odwiedziły szkolną bibliotekę. Było to pierwsze spotkanie z Panią bibliotekarką. Tam maluchy dowiedziały się, że powstało mnóstwo bajek o misiach. „Pszczółki” obejrzały najpopularniejszą polską  bajkę o „Misiu Uszatku”. Na zakończenie tego wspaniałego dnia dzieci wypchały watą specjalnie na tę okazje uszyte misie. Radość maluchów była ogromna.
Z okazji Dnia Misia maluszki z grupy „Pszczółek” życzą wszystkim pluszowym misiom żeby dzieci je kochały i dbały o ich futerka.

Opracowała: Marta Chowaniec

od Marta Chowaniec