Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Cała Polska czyta dzieciom na Targach Książki w Katowicach


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 10 lat temu, wyświetleń 2732


Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

Całkiem niedawno i całkiem blisko, za siódmą hałdą i siódmą rzeką, wśród lasów, jezior, blokowisk i familoków, w Zamku Bez Kątów zwanym przez miejscowych Spodkiem, miały swoje spotkanie Myśli. Nie takie zwykłe myśli, ale Myśli ubrane w kształtne, kolorowe, smutne i wesołe Słowa. Słowa te mieszkały sobie wygodnie na kartach papieru, zabrane w całość pod postacią książki… 
Oj, wielka moc sprawczą mają te słowa, pochowane pomiędzy stronami! Potrafią zwykłego człowieka przenieść do krain wróżek, smoków, zaginionych krain, złych stworów, dobrych lub podłych ludzi. Potrafią wyczarować łzy, uśmiech, zadumę, strach i zmusić do refleksji. Tłumnie więc ściągali miejscowi i przybysze zza gór i lasów aby móc ujrzeć i poczuć wspaniałą magię która krążyła w Spodku. Za nimi dreptały małe dziatki, stawiające pierwsze kroki w świecie Myśli i Słów. Ogrom Spodka mógł przerażać, ale znalazło się tam miejsce, gdzie owe dziatki znalazły chwilę ukojenia pośród bajek, opowiadań i wszelakich działań twórczych. 
Ciocie z przedszkoli pokazały dzieciom że książka to nie tylko czytanie, ale również zabawa w teatr, odgrywanie ról, taniec przy muzyce, zabawy sportowe (oj, tak, trzeba mieć dużo siły żeby zmykać przed złym wilkiem), rysowanie, kolorowanie, wycinanie, tworzenie kolaży i własnych opowiadań do teatrzyków kamishibai. Nie było czasu na nudę. Dzieci odwiedził również wielki Czarodziej gwary śląskiej, który potrafi sprawić że dorośli zapominają że są dorośli, skacząc i robiąc głupie miny a dzieci już nic a nic nie boją się beboków. 
Dzieci odwiedziły również dobre wróżki z Szpitala Pluszowego Misia. Swoim ambulansem woziły chore misiaki, a dzieci na chwilę zamieniały się w lekarzy, robiąc fachowe zastrzyki, USG, EKG I EEG na prawie profesjonalnym sprzęcie. Wszystkie misie zostały wyleczone i mogły słuchać ciekawych bajek. Następnie dzieci odwiedził PIES….. Wielki, niebieski, w ogromnej czapce. Nie wiadomo z której bajki uciekł ale żadne dziecko się go nie bało. Za to wszystkie z chęcią wysłuchały opowiadań o tym jak się nie bać, czytanych przez policjantów. Wielką moc sprawcza mają słowa funkcjonariuszy, wiec odrobina odwagi którą przekazali każdemu dziecku podczas czytania, może zakiełkuje na przyszłość. 
Magię sprowadzili również potężni panowie w granatowych mundurach. To Odważni Rycerze, odziani w ognioodporne ubrania i czerwone hełmy. Na co dzień walczą z złym, podstępnym niszczycielem Ognikiem. Sprawili wszystkim, zarówno dzieciom i dorosłym radość ogromną, ponieważ pozwolili przebrać się w swoje stroje bohaterów. Mali chłopcy mogli powalczyć na niby z ujarzmieniem Ognika, oczywiście jak dali radę podnieść uchwyt od węża strażackiego. Strażacy, oprócz zasad bezpieczeństwa, omówili również warunki jakie trzeba spełnić, aby móc zostać bohaterskim strażakiem. Na początku trzeba jeść wszystkie warzywa i owoce, potem dużo mięska, myć zęby i słuchać mamy. Bo wszyscy prawdziwi bohaterowie słuchają swoich mam. 
A zza ściany można było posłuchać jak trzy mądre Czarodziejki pokazują jak za sprawą nie tylko czarów przenieść dzieci do świata książek, jak czerpać radość 
z ich czytania, i sprawić aby zasłyszane Słowa w ciekawy sposób zostały 
w pamięci dzieci. 
Dwa dni, w ciągu których na naszym stoisku CPCD odbywały się ciekawe spotkania, zabawy, działania plastyczne i ruchowe, minęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. I, niestety wspaniały Zamek Bez Kątów opustoszał, a Myśli i Słowa powędrowały do swoich nowych domów, aby zabierać ludzi do wehikułu czasu, przygód i marzeń… 
Wystąpili :
Ciocie z przedszkola : Nauczycielki z katowickich przedszkoli – 93, 45, 52, 32, 97, 35, 94, 67, 85, Gumisiowe Przedszkole oraz Dogoterapia Katowice .
Czarodziej – Grzegorz Chudy - galeria akwareli , regionalista, 
Szpital Pluszowego Misia – Studentki medycyny ŚlAM.
PIES- Sznupek w towarzystwie funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji Wydział Prewencji w Katowicach
Odważni Rycerze – strażacy z JRG nr 1 w Katowicach
Trzy Czarodziejki – warsztaty dla nauczycieli - Bożena Forma, Monika Galbas, Aleksandra Piela.
A odpowiedzialna za całe to czarodziejskie zamieszanie jestem ja - koordynator CPCD Katowice Dorota Kozioł- Żurawska


ZDJĘCIA Z TARGÓW

https://www.dropbox.com/sh/xqpld9574df3jp6/AAC18tGVxRYSZjmn5djjA3a8a?dl=0


Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota Kozioł- ŻurawskaWyślij wiadomość
do Dorota Kozioł- Żurawska

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!