Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dbamy o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków


Wydarzenie dodał(a) Maria Klimczak
ponad 10 lat temu, wyświetleń 1423


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa dzieciom jest podstawowym zadaniem ludzi dorosłych. Wiemy doskonale, że małe dzieci są narażone znacznie bardziej niż osoby dorosłe na sytuacje bezpośrednio zagrażające zdrowiu i życiu. Potrzebują dla swego prawidłowego funkcjonowania osoby dorosłej, która zapewni poczucie bezpieczeństwa. W przedszkolu tymi osobami są nauczyciele, a w domu rodzice. Staramy się, aby nasi przedszkolacy czuli się w naszej placówce bezpiecznie, aby mieli do nas zaufanie, czuły, że są kochane, że zawsze mogą się do nas zwrócić ze swoimi problemami, uwagami i wątpliwościami, że mogą liczyć na wsparcie i pomoc.
Codzienność niesie ze sobą wiele zagrożeń. Naszym zadaniem jest działanie profilaktyczne, aby przygotować najmłodszych na właściwe reagowanie w niespodziewanych sytuacjach zagrażających ich bezpieczeństwu. Tak więc co roku w miesiącach: wrzesień - październik, organizujemy spotkania z przedstawicielami Straży Miejskiej i Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Spotkania ze strażnikami i policjantami odbywają się na terenie naszej placówki, aby wszystkie grupy wiekowe miały możliwość uczestniczenia w nich. Podczas ich trwania dowiadują się od naszych gości jak prawidłowo korzystać z ulicy, uczestniczyć w ruchu drogowym, unikać wypadków, kontaktów z niebezpiecznymi przedmiotami i substancjami, jak radzić sobie w sytuacjach zagrożenia, np. zagubieniem się w tłumie, pożarze w mieszkaniu, kontakcie z obcymi, z nieznanymi zwierzętami np. psami. Najważniejszym przesłaniem jest nauczenie dzieci dbania o własne bezpieczeństwo. Naszym zadaniem jest wyposażenie przedszkolaków w umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania ich oraz radzenia sobie z sytuacją trudną. Działania te są prowadzone przez nas systematycznie i długotrwale, ponieważ tylko takie - gwarantują wyrobienie u dzieci czujności i ostrożności, a tym samym przyczynią się w przyszłości do zwiększenia ich własnego poczucia bezpieczeństwa.  

dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 52  Beata Sułek
nauczyciel Maria Klimczak


Zobacz wszystkie wpisy
od Maria KlimczakWyślij wiadomość
do Maria Klimczak

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!