11 listopada - Święto Niepodległości

Wydarzenie dodał(a) Maria Barbara Skrodzka

12 listopada  w naszym przedszkolu uczczono tradycyjnie 96-tą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Rano odbył się uroczysty apel, na którym dzieci ubrane w galowe stroje zaprezentowały program słowno – muzyczny. W programie nie zabrakło patriotycznych pieśni  i wierszy, którymi dzieci wyraziły swoją miłość do Ojczyzny. Dzieci chętnie śpiewały pieśni: „Hymn Polski”, "Marsz I Brygady", „Szarą piechotę”, „Przybyli ułani”, „O mój rozmarynie”, „Bo to nasz kraj” i inne. Zaprezentowały też taniec "Krakowiak”. W uroczystości uczestniczyli pracownicy przedszkola, rodzice oraz  zaproszeni goście. Występy dzieci nagrodzone zostały gromkimi brawami.
Maluchy w czasie spaceru odwiedziły Łomżyńską Dolinę Pamięci, która istnieje przy pobliskim kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Na murze, okalającym dawną kaplicę cmentarną, znajdują się obecnie cztery pamiątkowe tablice upamiętniające pochowanych w tym miejscu żołnierzy. Tam przedszkolaki razem z nauczycielkami zapaliły znicze.
W godzinach popołudniowych pięcio- i sześciolatki odwiedziły Warsztaty Techniczne Jednostki Wojskowej 4226 w Łomży. 12 listopada był dniem otwartym w tychże warsztatach. Dzieci mogły obejrzeć eksponaty ze zbiorów Izby Pamięci i Tradycji, sprzęt i wyposażenie wojskowe, na placu natomiast różne wojskowe pojazdy. Bardzo ucieszyła dzieci możliwość wejścia do środka tych pojazdów. Dzieciaki mogły się poczuć, jak prawdziwi żołnierze. Następnie dzieciaki przed pomnikiem 33 Pułku Piechoty zapaliły znicze i uczciły chwilą ciszy pamięć żołnierzy poległych w obronie ojczyzny. Mamy nadzieję, że tak obchodzony Dzień Niepodległości dzieci na długo zapamiętają.

od Maria Barbara Skrodzka

do Maria Barbara Skrodzka