🍩 Słodkie promocje i prezent – tylko do 15 lutego! Sprawdź

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Szkoleniowa Środa
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

"Psia edukacja" w Przedszkolu Nr 15 w Rybniku

Wydarzenie dodał(a) Renata Jurczyk ponad 11 lat temu · 1996 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora
"Psia edukacja" w Przedszkolu Nr 15 w Rybniku

24 września po raz drugi do naszego przedszkola przyjechał szczególny gość – pies Largo z Programu edukacyjnego „Bezpieczny pies, bezpieczne dziecko”. Program przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dzięki niemu już ponad 11 000 dzieci dowiedziało się co robić, aby kontakt z psem był bezpieczny. Podczas zajęć dzieci nauczyły się nawiązywania kontaktów z psem oraz przyjmowania prawidłowej postawy tzw. „żółwika” gdy zostaną zaatakowane przez agresywnego psa. Przedszkolaki dowiedziały się, czym jest mowa ciała psa, jak rozpoznać jego nastrój: strach, agresja, chęć zabawy, w których sytuacjach nie należy podchodzić do psa. Ratownicy opowiedzieli dzieciom o czym należy pamiętać idąc z pieskiem na spacer i jak bezpiecznie się z nim bawić, karmić. Wszystkie dzieci były zachwycone gdy mogły przywitać się z Largo i poczęstować go jego przysmakiem, pogłaskać, przytulić się. Zaprezentowany program zajęć był bardzo ciekawy i prowadzony w sposób profesjonalny. Przedszkolaki chętnie i aktywnie brały udział w zabawach z psem, nawet te, które na początku trochę się bały, później z radością głaskały pieska Largo. Na zakończenie zajęć każda z grup przygotowała plakat „Przyjaciel psa pamięta o…”, oraz otrzymały ulotkę z najważniejszymi informacjami. Dzięki temu dzieci zapamiętają co robić, aby kontakt z psem był bezpieczny. Przedszkolaki już teraz czekają na kolejne spotkanie z psem Largo podczas programu edukacyjnego „Largo uczy udzielania pierwszej pomocy”.

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Wyślij wiadomość do Renata Jurczyk

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera