Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Certyfikat Zielonej Flagi


Wydarzenie dodał(a) Monika Murawska-Ślęzak ponad 5 lat temu, wyświetleń 1218


Wpis został sprawdzony przez moderatora

29 września w Krakowie podczas dorocznego Zjazdu Szkół dla Ekorozwoju 277 placówek oświatowych z całej Polski uhonorowane zostało prestiżowymi certyfikatami, potwierdzającymi najwyższą jakość działań dla zrównoważonego rozwoju – Międzynarodową Zieloną Flagą oraz krajowym tytułem Lokalnego centrum Aktywności Ekologicznej. Wśród wyróżnionych znalazło się także Miejskie Przedszkole w Białej Piskiej!
Aby uzyskać certyfikat, placówki musiały spełnić wymagające kryteria, najważniejsze z nich zakłada jak największe zaangażowanie i decyzyjność dzieci i młodzieży w podejmowanych działaniach. Wyróżnienia nadawane w ramach Programu otwierają przedszkolom i szkołom drogę do międzynarodowej Sieci Eco-Schools, zrzeszającej liderów praktycznej edukacji ekologicznej z 58 krajów świata.
Zjazd Szkół dla Ekorozwoju był okazją dla uczestników Programu do wymiany doświadczeń, wzajemnej inspiracji a przede wszystkim – do wspólnego celebrowania sukcesów, jakie udało im się osiągnąć w ciągu ubiegłego roku szkolnego.

 

Komentarze
Wyślij wiadomość do Monika Murawska-Ślęzak