Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Policjant w Miejskim Przedszkolu nr 93 w Katowicach


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 8 lat temu, wyświetleń 2906


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W ramach profilaktyki bezpieczeństwa nasze przedszkole prowadzi spotkania z policjantami z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. W tym roku odwiedził nas asp. Piotr Cygankiewicz. Podczas pogadanki zapoznał dzieci z mundurem policjanta, omówił zasady noszenia odblasków przez dzieci. Zwrócił również uwagę na obowiązek jeżdżenia przez dzieci w specjalnych fotelikach lub podkładkach i obowiązkowym zapinaniu pasów w samochodzie. Policjant przypomniał również dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię z wykorzystaniem sygnalizacji lub samych pasów. Poprzez bajkę o Kubusiu Puchatku utrwalił bezpieczne zachowanie się w domu podczas nieobecność rodziców.
Wizyty policjantów w przedszkolu mają wartość nie tylko dydaktyczną, lecz także wychowawczą w kwestii funkcjonowania w społeczeństwie. Pozytywny obraz policjanta, skojarzenie munduru z osobą godną zaufania ułatwi dzieciom nawiązanie porozumienia w chwilach trudnych, wymagających interwencji służb mundurowych. Dzieci powinny wychowywać się w przekonaniu, iż policjant to nie tylko pan od mandatów, lecz również ktoś, kto udzieli pomocy, wesprze w trudnej chwili, ktoś kogo każdy przedszkolak powinien darzyć zaufaniem. 

ZDJĘCIA

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!