Społeczność
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.
Scenariusz zajęć asystenckich z rodzicami "Od pisanki do pisanki"
Wpis został sprawdzony przez moderatora
SCENARIUSZ ZAJĘCIA ASYSTENCKIEGO Z RODZICAMI
W GRUPIE IV WŚRÓD DZIECI 5, 6 LETNICH W DNIU 17.04.2014r.
PRZEPROWADZONY PRZEZ: Agatę Frączak
TEMAT: „Od pisanki do pisanki” - tworzymy ozdoby Wielkanocne
CELE GŁÓWNE:
- Kształtowanie umiejętności twórczych poprzez tworzenie dekoracji świątecznych
- Utrwalanie wiedzy na temat tradycji Wielkanocnych
- Rozwijanie umiejętności współpracy z rodzicem
CELE OPERACYJNE:
Dziecko:
- wypowiada się zainspirowane opowiadaniem;
- rozwiązuje zagadki słowne;
- współpracuje z rodzicem przy tworzeniu ozdób świątecznych;
CEL DLA RODZICÓW
- współpracuje z dzieckiem przy tworzeniu ozdób świątecznych
METODY: rozmowa, samodzielnych doświadczeń, zadań stawianych do wykonania, pokaz, lekcja ciszy wg. Marii Montesorii
FORMY: praca z całą grupą, w małych zespołach
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: teksty zagadek, opowiadanie, farby plakatowe, piórka, filc, pianka plastyczna, kuleczki bąbelkowe, nożyczki, papier kolorowy, płyta CD, odtwarzacz CD, ilustracje do zagadek, jajka styropianowe, klej, zszywacz, platonik od jajek, ruchome oczy
Przebieg:
- Przywitanie się piosenką „Całuski, całuski”
- Podanie celu zajęcia.
- Rozwiązywanie zagadek – dzieci rozwiązują zagadki słowne, odszukują obrazek i odpowiedni napis.
(baranek, zajączek, kurczaczek, pisanka) - Słuchanie opowiadania A. Galicy „Bajeczka Wielkanocna” – wypowiedzi
dzieci inspirowane opowiadaniem. - Zabawa ruchowa przy muzyce „Mucha, Komar”
- „Nietypowe pisanki” – dzieci wybierają miejsce pracy i techniki spośród propozycji:
- Zające – konstruowanie z materiałów plastycznych brązowych zajączków
- Pisanki – ozdabianie styropianowych jajek kolorowymi kuleczkami
- Kurczaki – konstruowanie z materiałów plastycznych
- Koguciki na grzędzie – konstruowanie z materiałów plastycznych np. piórka, sizal
7. „Wielkanoc” – ćwiczenie ciszy – dzieci skupiają się wokół elipsy, wewnątrz której
umieszczony jest wielki koszyk.
Dzieci po kolei podchodzą do koszyka i wkładają do niego swoją
pracę. Następnie wszyscy wstają, podają sobie ręce, idą wokół
koszyka, podziwiając powstałą kompozycję.
„Pisanka jest jak…” – rundka – dzieci i rodzice dzielą się swoimi wrażeniami
i odczuciami z innymi.
- Ewaluacja: rozmowa na temat tego, co było trudne, łatwe, atrakcyjne
- Omówienie zajęć z rodzicami
Zobacz wszystkie wpisy
od Agata Frączak
Wyślij wiadomość
do Agata Frączak
bliżej MAX
Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:
- gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
- atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
- 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.