Dzień Mamy w 6-latkach - inny niż zwykle

Wydarzenie dodał(a) Marzena Sitek

Dnia 28.05.2014r. odbyła się w grupie 6-latków w Publicznym Przedszkolu nr 6 w Jastrzębiu Zdroju uroczystość z okazji Dnia Matki, która przebiegała nieco inaczej niż zwykle. Przygotowaliśmy dla wszystkich mam miłą niespodziankę:

Dziś nie będzie przedstawienia

i długiego wciąż siedzenia.

Dzisiaj wszyscy w kolorowej krainie

będą bawić się za chwilę.

Atmosfera spotkania była bardzo swobodna - mamy i dzieci siedziały przy stolikach, podzielone na cztery „kolorowe” grupy oraz wychodziły na środek sali w trakcie wspólnych zabaw, śpiewów i konkursów.

Mamusie były bardzo mile zaskoczone taką formą spędzenia czasu w przedszkolu z okazji swojego święta. Emocji było co niemiara zwłaszcza podczas konkursów:

v  „czyja dłuższa” - skręcenie przez mamy jak najdłuższej nici z kłębuszka waty w określonym czasie

v  „kto szybciej” – wypicie soków przez słomkę

v  „poznaję dziecko”- konkurs dotykowy- mamy z zasłoniętymi oczami rozpoznawały swoje dzieci

Mamy wykazały się też niezwykłą pomysłowością podczas tworzenia hasła, flagi i tworzeniu „kolorowego jadłospisu” dla poszczególnych kolorowych krain.

Dzieci zabawiały swoje mamy tańcem i śpiewem i bardzo im kibicowały podczas konkursów.

Następnie przyszła kolej na życzenia i wręczenie prezentów. Były to własnoręcznie wykonane przez dzieci kwiaty. Kiedy dzieci wręczały upominki na twarzach mam pojawiał się uśmiech szczęścia. Mamusie były bardzo wzruszone podczas słuchania piosenki „Kocham Cię”, niejednej z mam zakręciła się łezka w oku.

Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć z tak miłego i wzruszającego spotkania. Każda mama ze swoim dzieckiem sfotografowała się w pięknie ozdobionej ramie.

od Marzena Sitek

do Marzena Sitek