M(C)ała Polska biega w przedszkolu

Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska

Polska Biega …. w różnym tempie!

23 maja Miejskie Przedszkole nr 93 w Katowicach  już po raz drugi zorganizowało akcję C(M)ała Polska biega. Na start przybyło 108 osób, w wieku od 1 do 65 lat, wychowanków, rodziców oraz bliższych i dalszych znajomych.   W pięknej okolicy Piotrowic  mieliśmy okazję wysłuchać dobrych rad o bezpieczeństwie i pierwszej pomocy, których udzielił nam wykwalifikowany ratownik medyczny p. Darek Pryjomski. Krótka rozgrzewka w wykonaniu trenera p. Grażyny Kuczmik i na hasło „start” dyrektora naszego przedszkola p. Marii Struzik dzieci wraz z opiekunami rozpoczęły bieg. Warunki pogodowe okazały sią aż  za bardzo sprzyjające- 32 stopnie Celsjusza - i trasę dla dzieci „Bażant” z 2100m trzeba było skrócić do 1250m. Małe nogi tupały z całych sił, starając się nawzajem przegonić i często dogonić nogi większe, które bez mała spacerowym tempem pokonały określony dystans. Na metę wbiegały rozradowane "Bażanciki", które pomimo ogromnego upału dały radę pokonać sporą trasę. Na mecie czekały medale, woda i coś słodkiego na uzupełnienie energii. Dla dzieci rozpoczął się czas zabawy z animatorami, a 14 chętnych dorosłych rozpoczęło trasę „Jastrząb” na 4200m. Narzucone tempo było bardzo wysokie i pomimo upału wszyscy szczęśliwie ukończyli bieg. Dla każdego z biegaczy przygotowano również pamiątkowe dyplomy. Całość biegu obsługiwały nauczycielki przedszkola Aneta, Ola, Magda, Ewa i Monika. Na trasie o bezpieczeństwo dbał patrol rodziców, który telefonicznie meldował o stanie biegu.
Jako przedszkole chcemy promować wśród wychowanków i rodziców zdrowy, aktywny tryb życia. Chcemy również zaszczepić  umiejętność pokonywania trudności, przekraczania  ograniczeń i chęć  czerpania radości z własnych sukcesów. Mamy nadzieję ze nasze małe kroki wychowawcze dadzą naszym przedszkolakom siłę, aby w późniejszych latach patrzyły na życie z perspektywy „umiem, spróbuję, jestem ciekaw”, a słów „to nie dla mnie, za trudne, nie dam rady” praktycznie nie znały. To również dzięki zaangażowaniu rodziców, poświęcaniu dzieciom czasu i uwagi nasze działania mają szansę trafić  na podatny grunt i ukształtować mocny, optymistyczny, pracowity oraz radosny  charakter dziecka.  No i oczywiście charakter podatny na bieganie …

Współorganizator biegu i koordynator

Dorota Kozioł-Żurawska numer biegacza 12517