Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

M(C)ała Polska biega w przedszkolu


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 10 lat temu, wyświetleń 2485


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Polska Biega …. w różnym tempie!

 

23 maja Miejskie Przedszkole nr 93 w Katowicach  już po raz drugi zorganizowało akcję C(M)ała Polska biega. Na start przybyło 108 osób, w wieku od 1 do 65 lat, wychowanków, rodziców oraz bliższych i dalszych znajomych.   W pięknej okolicy Piotrowic  mieliśmy okazję wysłuchać dobrych rad o bezpieczeństwie i pierwszej pomocy, których udzielił nam wykwalifikowany ratownik medyczny p. Darek Pryjomski. Krótka rozgrzewka w wykonaniu trenera p. Grażyny Kuczmik i na hasło „start” dyrektora naszego przedszkola p. Marii Struzik dzieci wraz z opiekunami rozpoczęły bieg. Warunki pogodowe okazały sią aż  za bardzo sprzyjające- 32 stopnie Celsjusza - i trasę dla dzieci „Bażant” z 2100m trzeba było skrócić do 1250m. Małe nogi tupały z całych sił, starając się nawzajem przegonić i często dogonić nogi większe, które bez mała spacerowym tempem pokonały określony dystans. Na metę wbiegały rozradowane "Bażanciki", które pomimo ogromnego upału dały radę pokonać sporą trasę. Na mecie czekały medale, woda i coś słodkiego na uzupełnienie energii. Dla dzieci rozpoczął się czas zabawy z animatorami, a 14 chętnych dorosłych rozpoczęło trasę „Jastrząb” na 4200m. Narzucone tempo było bardzo wysokie i pomimo upału wszyscy szczęśliwie ukończyli bieg. Dla każdego z biegaczy przygotowano również pamiątkowe dyplomy. Całość biegu obsługiwały nauczycielki przedszkola Aneta, Ola, Magda, Ewa i Monika. Na trasie o bezpieczeństwo dbał patrol rodziców, który telefonicznie meldował o stanie biegu.
Jako przedszkole chcemy promować wśród wychowanków i rodziców zdrowy, aktywny tryb życia. Chcemy również zaszczepić  umiejętność pokonywania trudności, przekraczania  ograniczeń i chęć  czerpania radości z własnych sukcesów. Mamy nadzieję ze nasze małe kroki wychowawcze dadzą naszym przedszkolakom siłę, aby w późniejszych latach patrzyły na życie z perspektywy „umiem, spróbuję, jestem ciekaw”, a słów „to nie dla mnie, za trudne, nie dam rady” praktycznie nie znały. To również dzięki zaangażowaniu rodziców, poświęcaniu dzieciom czasu i uwagi nasze działania mają szansę trafić  na podatny grunt i ukształtować mocny, optymistyczny, pracowity oraz radosny  charakter dziecka.  No i oczywiście charakter podatny na bieganie …

Współorganizator biegu i koordynator

Dorota Kozioł-Żurawska numer biegacza 12517


Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota Kozioł- ŻurawskaWyślij wiadomość
do Dorota Kozioł- Żurawska

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!