I Przegląd Artystyczny Przedszkoli - Kraków Południe

Wydarzenie dodał(a) Natalia Pazdan

10 maja ruszył I Przegląd Artystyczny Przedszkoli – Kraków Południe pod hasłem „Roztańczony Przedszkolak”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Samorządowe Przedszkole nr 136 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 35 w Krakowie. Patronat nad imprezą objął miesięcznik „Bliżej Przedszkola”, Dziennik Polski. Sponsorem generalnym imprezy były natomiast: Firma ACHTI (www.achti.pl), POINT-S KRAKUS BROŻEK, BM HAUSE DOMY Z BALI,  którym serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc. Wspomogli nas także Capgemini oraz Foodcare.
Głównym założeniem projektu było, jest stworzenie cyklicznej imprezy, odbywającej się raz w roku i obejmującej swoim zasięgiem południowe dzielnice Krakowa: VIII – Dębniki, IX – Łagiewniki, X – Swoszowice, XI – Wola Duchacka, XII – Prokocim, Bieżanów, XIII – Podgórze. Przegląd miał charakter konkursu, w którym w pierwszej edycji wzięło udział 11 Przedszkoli z południowej części Krakowa:

1. Zespół Crazy Kids
Samorządowe Przedszkole nr 11 „Smerfny rap” Opiekun artystyczny: Lucyna Kopek
  1. Zespół Iskierki
Samorządowe Przedszkole nr 180 „Krakowiak” Opiekun artystyczny: Katarzyna Skoczek
  1. Zespół Magic dance
Przedszkole „Zaczarowana Planeta” „Kolorowe lata 60” Opiekun artystyczny: Natalia Stafińska
  1. Zespół Cytrynki
Przedszkole „Pępuś Świata” „Parapapa” Opiekun artystyczny: Magdalena Janczur
  1. Zespół UPA Dance
Samorządowe Przedszkole nr 136 „Party time” Opiekun artystyczny: Natalia Pazdan, Magdalena Mazur
  1. Zespół Roztańczone dziewczyny
Samorządowe Przedszkole nr 176 „Kiss, kiss” Opiekun artystyczny: Irena Geniec, Anna Wadowska
  1. Zespół Krakowskie Smoczusie
Samorządowe Przedszkole nr 5 „Krakowiak” Opiekun artystyczny: Aneta Korona
  1. Zespół Biedronki
Samorządowe Przedszkole nr 179 „Suita lubelska” Opiekun artystyczny: Elżbieta Żegleń, Regina Rzepa
  1.  Zespół Tańczące malinki
Samorządowe Przedszkole nr 2 „Wyginamy śmiało ciało” Opiekun artystyczny: Anna Masłoń, Małgorzata Sufczyńska
  1. Zespół Średniaki przedszkolaki
Samorządowe Przedszkole nr 133 „Gummy Bear – Chocacao” Opiekun artystyczny: Aleksandra Dąbek, Barbara Kaczor, Urszula Adamska
  1. Zespół Roztańczone sprężynki
Samorządowe Przedszkole nr 67 „Holly Dolly Song” Opiekun artystyczny: Agnieszka Frasik, Aldona Pasternak

Motywem przewodnim I Przeglądu Artystycznego Przedszkoli – Kraków Południe „Roztańczony Przedszkolak” był taniec. Pierwsze zespoły przybyły na występ zaraz po 8 rano, mimo padającego deszczu dzieci były ożywione i bardzo przejęte swoim występem, nie mniej niż Rodzice, którzy zaszczycili Nas swoją obecnością kibicując swoim pociechom na widowni. W sumie przegląd zgromadził około 400 osób, co pokazuje jak ogromne jest zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia, dla najmłodszych w Krakowie. I Przegląd Artystyczny Przedszkoli uroczyście otworzył Pan Dyr. Mariusz Wagiel, a imprezę poprowadził  Marcin Szewczyk, nauczyciel i Radny Dzielnicy X, współorganizator przeglądu (wraz z Natalią Pazdan, Malwiną Kowalczyk, Anną Romańczyk – ZSO 35). Występy uświetnili M – team Kraków i ZUMBA4LIVE, a nad całością oprawy muzycznej czuwał Backoffice Project.   Jury w składzie: Pani Iwona Blecharz OSIEDLOWY KLUB KULTURY SOBONIOWICE Pani Jadwiga Szarek OSIEDLOWY KLUB KULTURY WRÓBLOWICE Pan Adam Rymont kierownik OSIEDLOWEGO KLUBU KULTURY KLINY Pan Piotr Jałocha radny Dzielnicy X Pan Aleksander Paliński finalista programu YOU CAN DANCE, instruktor tańca Pan Konrad Mazurek instruktor tańca, sędzia, M-team Biorąc pod uwagę choreografię, dobór muzyki i stroju, wykonanie, ogólne wrażenie Jury nagrodziło następujące Przedszkola:

GRAND PRIX- Zespół Krakowskie Smoczusie-Samorządowe Przedszkole nr 5 „Krakowiak”. Opiekun artystyczny: Aneta Korona

I MIEJSCE - Zespół Biedronki-Samorządowe Przedszkole nr 179 „Suita Lubelska”  Opiekun artystyczny: Elżbieta Żegleń, Regina Rzepa

II MIEJSCE- Zespół Magic dance Przedszkole „Zaczarowana Planeta” „Kolorowe lata 60”  Opiekun artystyczny: Natalia Stafińska

III MIEJSCE- Zespół UPA Dance Samorządowe Przedszkole nr 136 „Party time”  Opiekun artystyczny: Natalia Pazdan, Magdalena Mazur

WYRÓZNIENIE- Zespół Roztańczone dziewczyny Samorządowe Przedszkole nr 176 „Kiss, kiss”. Opiekun artystyczny: Irena Geniec, Anna Wadowska

W konkursie nie było przegranych wszystkie dzieci otrzymały medale, pamiątkowe dyplomy, masę słodyczy, napoje, żelki oraz co najcenniejsze czapki firmy ACHTI (za GP,1,2,3 miejsce) i kupon na wycieczkę - Rogate Ranczo (Grand Prix). Wielką atrakcją dla Dzieci i ich Rodziców okazało się także robienie zdjęć z członkiem Jury – Aleksandrem Palińskim, finalistą programu You can dance, który wraz z Panią Dorotą Wargala (w-ce dyrektor ZSO 35) wręczał nagrody na zakończenie przeglądu. A już za rok zapraszamy na II Przegląd Artystyczny Przedszkoli!!!!

od Natalia Pazdan

do Natalia Pazdan