" Zielona kraina - radosna mina" - dzień w kolorze zielonym

Wydarzenie dodał(a) anetta ślusarz

W piątek w grupie trzylatków odbyła się impreza grupowa pod hasłem „Zielona kraina - radosna mina”. W tym dniu maluszki przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Wszystkie działania edukacyjne, w których dzieci zaprezentowały dobre maniery i zachowanie w różnych sytuacjach, skupione były wokół koloru zielonego. Wspólna zabawa rozpoczęła się złożeniem przez dzieci przyrzeczenia:

My radosne przedszkolaki i dziewczynki, i chłopaki
Dzisiaj wszystkim ślubujemy, że w przyjaźni żyć będziemy.
Życzliwym być przyrzekamy, smutki zostawiać za drzwiami.
Uśmiech na twarzach zagości, żyć będziemy w  Zielonej Krainie Radości".

Następnie dzieci wraz z pacynką Zieloną Żabką wyruszyły do Krainy Radości, w której najpierw wysłuchały wierszyka pt.” Zielona ciuchcia”, następnie uczyły się dobrych manier używając zwrotów grzecznościowych: dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję. Nauczyły się nakrywać do stołu, korzystając oczywiście z zielonej zastawy stołowej oraz zapraszając koleżankę lub kolegę; zatańczyły przy piosence „Gramy w zielone".
Ciekawe zabawy wyzwalały u dzieci postawy twórcze, integracje z grupą, radość i zadowolenie ze wspólnej zabawy. Będziemy się starali, aby w naszym przedszkolu było wiele radości, śmiechu i poczucia humoru.

od anetta ślusarz

do anetta ślusarz