Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Kolorowe pory roku w naszym przedszkolu


Wydarzenie dodał(a) Maria Klimczak
ponad 10 lat temu, wyświetleń 1718


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Dorośli i dzieci lubią, kiedy w ich otoczeniu jest kolorowo i wesoło, czują sie wówczas swobodnie, spokojnie i bezpiecznie. Każdy z nas ma swój ulubiony kolor, który dominuje np. w ubiorze. Znajomość kolorów i umiejetność ich rozpoznawania nie jest wrodzona - małe dzieci muszą się tego nauczyć. Istnieje jednak różnica miedzy rozpoznawaniem kolorów, a ich świadomym nazywaniem. W naszym przedszkolu wprowadziliśmy tradycję witania nowej pory roku z przeżywaniem "święta koloru". Przyporządkowaliśmy kolejnym porom roku odpowiednie kolory. I tak: Wiosna - to "Święto Koloru Zielonego", Lato - "Święto Koloru Żóltego", Jesień - "Święto Koloru Czerwonego", a Zima, to "Święto Koloru Białego". W tych dniach wszyscy, zarówno personel przedszkola i dzieci, przychodzą ubierani zgodnie z kolorystyką przypisaną danemu świętu. Gospodarzami imprezy są odpowiednio: Pani Wiosna, Pan Lato, Pani Jesień czy też Pani Zima. Przebieg każdego spotkania jest urozmaicony zaówno pod względem formy, metody jak i dynamiki. Znając naszych odbiorców, dostarczamy im rozrywki, która przyniesie wszystkim wiele radości, a tym samym wpłynie na doskonalenie ich umiejetności poznawczych i twórczych. Stosujemy więc: konkursy, zagadki, improwizacje, wspólne śpiewy, muzykowanie, pląsy i i tańce. Imprezy kończymy wykonaniem prac odpowiadającym tematycznie kolejnym porom roku. Prace te z kolei prezentowane są rodzicom w szatni przedszkolnej. Akcentem wieńczącym kolorowe święto, jak również utrwalającym określony kolor, jest słodka niespodzianka na: czerwonym kwiatku, białej śnieżynce, zielonym listku lub żółtym słoneczku - w zależności od naszej inwencji. Jest nam bardzo wesoło i kolorowo do ostatniej minuty pobytu dziecka w przedszkolu. W tym roku szkolnym wprowadziliśmy jeszcze dwa kolorowe święta: "Święto Koloru Brązowego" i "Święto Koloru Pomarańczowego". Pierwszy połączyliśmy z Urodzinami Pluszowego Misia, a drugi z Marchewkowym Dniem. 
Z naszych obserwacji wynika, że ten sposob utrwalania kolorów i barw daje konkretne efekty w postaci prawidłowego ich rozpoznawania i określania przez naszych milusińskich. Spróbujcie sami! Miłej i kolorowej zabawy! Do konca roku szkolnego jeszcze dwie pory roku............
 

Opracowały:
Maria Klimczak - nauczyciel dyplomowany MP nr 52
Beata Sułek - dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 52 w Katowicach


Zobacz wszystkie wpisy
od Maria KlimczakWyślij wiadomość
do Maria Klimczak

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Klimczak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się