„Biedronki” są FIT BOHATERAMI!

Wpis dodał(a) Iwona Kowalska

„Biedronki” z Przedszkola Miejskiego im. Krasnala Hałabały w Łobzie wybrały się do Strefy Równowagi Studio Fitness, aby pod okiem specjalistów: pani Anny Gostomczyk (Trener, Instruktor fitness, Instruktor spinning) oraz pani Justyny Bas (Specjalista ds. żywienia, dietetyk, Edukator żywieniowy z Poradni RE_forma), zadbać o swoje zdrowie fizyczne i nie tylko. Na te zdrowe,  kulinarno - sportowe warsztaty, zabraliśmy ze sobą również rodziców. Już na wstępie, energiczna pani Ania, zaprosiła nas do wspólnej rozgrzewki, po której niepostrzeżenie przeszliśmy do wesołej gimnastyki przy muzyce. Potem były zabawy ruchowe z elementami rywalizacji, podczas których staraliśmy się pamiętać o zasadzie fair play. Radości było co niemiara, a z ogromnych luster w sali fitness, patrzyły na nas uśmiechnięte buźki… „Biedroneczek” i ich rodziców, oczywiście! Po tej wspaniałej „fit zabawie”, wszyscy udaliśmy się na warsztaty kulinarne, podczas których przygotowaliśmy owocowo-warzywne koktajle i smoothie. Wstępem do tych zdrowych i pachnących działań, była krótka pogadanka, podczas której pani Justynka wyjaśniła nam, dlaczego warzywno-owocowe miksy, powinny stać się ważnym elementem diety każdego człowieka. Następnie z pomocą naszych mam, miksowaliśmy, rozcieraliśmy, wyciskaliśmy…, a po dodaniu życiodajnej wody, również smakowaliśmy te pełne witamin mikstury. Było PYSZNIE i na dodatek, baaardzo ENERGETYCZNIE! Tak bardzo, że nabraliśmy sił do dalszych zmagań sportowych. Tym razem daliśmy fory naszym mamom – mini konkurs „na brzuszki” wygrała mamusia Jasia, ale wszystkie mamy walczyły bardzo dzielnie, a my sprawdziliśmy się doskonale w roli kibiców. Dzieci również  miały okazję zawalczyć o pierwsze miejsce podczas drużynowego, „zakręconego” toru przeszkód. Tego dnia wszyscy byliśmy zwycięzcami i wszyscy otrzymaliśmy, z rąk naszych „gospodyń”, zasłużone dyplomy „FIT BOHATERA”.

Serdecznie dziękujemy pani Ani i pani Justynce za wspaniale przygotowane warsztaty kulinarno-sportowe, wszyscy – dzieci, rodzice i wychowawcy,  świetnie się bawiliśmy i obiecujemy, że zawsze będziemy się starać być „fit” – być zdrowym, wysportowanym i uśmiechniętym!

Iwona Kowalska

od Iwona Kowalska