"Międzynarodowy Dzień Tanca" w Przedszkolu w Tarłowie

Wpis dodał(a) Alina Jaworska

27 kwietnia 2018 r. z okazji "Międzynarodowego Dnia Tańca" został zorganizowany Przedszkolny Konkurs Tańca pod hasłem „Roztańczone Przedszkolaki - Tarłów 2018”. Konkurs odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarłowie a wzięły w nim udział grupy „Ekoludki” 6-latki, „Witaminki” 5-latki, „Misie” 4-latki i „Misie” 3-latki. Uroczystości rozpoczął wójt gminy Tarłów p. Tomasz Kamiński oraz dyrektor Publicznego Przedszkola p. Anna Krok witając zgromadzone dzieci i rodziców. Po krótkiej rozgrzewce dzieci, przy piosence „Rączki robią klap” oraz zabawie z DJ Mikim „Rączki do góry”, przystąpiono do konkursu. Jako pierwsze wystąpiły „Ekoludki” 6l., które zatańczyły w kapeluszach do muzyki H. Kuźniaka z filmu Vabank. Następnie zaprezentowały się „Witaminki” 5l. w tańcu do piosenki pt. „Chi ki cha” Batuka Latina. Z kolei zatańczyły „Misie” 4l. do muzyki pt. „El condor passa” w wyk. Simon’a and Garfunkel’a. Ostatni występ należał do „Misiów” 3l., które bawiły się przy piosence pt. „Wiosna, wiosna, urodziły się motyle” M. Kluzy. Wszystkie dzieci pięknie się zaprezentowały, przygotowały piękne stroje a nawet rekwizyty do tańca. Jury miało twardy orzech do zgryzienia przy wyborze najlepszej grupy tanecznej.

Podczas obrad jury swój występ zaprezentowały „Tańczące Nutki” – dzieci 5,6 –letnie uczęszczające na dodatkowe zajęcia muzyczne prowadzone metodą aktywnego słuchania muzyki wg Batii Strauss. Punktem kulminacyjnym dzisiejszej uroczystości był występ dzieci uczęszczających na zajęcia pozaszkolne do GOK-u w Tarłowie. Dzieci wystąpiły w układach tanecznych do muzyki nowoczesnej pod kierunkiem instruktora tańca p. Kseni Kołacz z centrum Tańca Wasilewski – Felska. Po występie nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu. I miejsce w konkursie zajęła grupa: „Ekoludków”, „Witaminek”, „Misów” 4l. i „Misiów” 3l. Wszystkie dzieci zostały zwycięzcami, nie było przegranych. Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów również w innych konkursach. Na zakończenie spotkania zarówno dzieci, panie jak i rodzice zostali zaproszeni do wspólnej zabawy przy muzyce.

Przyszła pora na zakończenie uroczystości. Mamy nadzieję, że ten dzień pełen wrażeń na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i rodziców. Cieszymy się, że udało nam się zachęcić wszystkich do tańca, zabawy oraz miłego i aktywnego spędzenia czasu z muzyką.

od Alina Jaworska

do Alina Jaworska