Kotki z PP nr 9 w Radomsku w Krainie Przyrody

Wpis dodał(a) Magdalena Depta

Edukacja przyrodnicza to część wychowania przedszkolnego. Jej celem jest zbliżenie dziecka do przyrody, ukształtowanie właściwego, opiekuńczego stosunku do roślin i zwierząt, doprowadzenie do zrozumienia stanowiska i roli człowieka w przyrodzie. Jednym słowem, kształtowanie postaw proekologicznych  oraz szacunku dla otaczającego nas świata. Nasze przedszkole dzięki udziałowi w projekcie ekologicznym dostarcza dzieciom wiele możliwości poznawania przyrody zarówno poprzez aktywny i bezpośredni kontakt z nią i z jej zjawiskami, jak również dzięki dostarczaniu dzieciom wiadomości z zakresu ochrony przyrody i ekologii. Przedszkolaki z grupy Kotki wzięły udział w licznych zajęciach ekologiczno – przyrodniczych na podstawie których opracowały kilka niezbędnych zasad jakimi należy kierować się w celu ochrony naszej Planety. Kodeks małego ekologa na stałe zagościł w naszej sali, aby codziennie przypominać nam, jak dbać o Ziemię. Dzięki prezentacjom multimedialnym oraz edukacyjnym filmom dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat segregacji śmieci oraz zrozumiały, dlaczego jest to takie ważne. Przeprowadzaliśmy wiele eksperymentów badawczych. W celu podniesienia wiedzy na temat stanu zanieczyszczeń naszego powietrza oraz jego wpływu na nasze zdrowie wykonaliśmy plakat „Ten straszny smog”. Aby przyroda i ekologia stała się dla dzieci i dorosłych tematem wartym poświęcenia uwagi i pogłębionej refleksji wspólnie z rodzicami wykonały plakat „Zielone płuca naszego miasta”. Działanie to pozwoliło uświadomić przedszkolakom, że zielone miasto to jedyne miejsce, gdzie można zdrowo żyć. Dużym zainteresowaniem w naszej grupie cieszył się przedszkolny konkurs – Eko drzewo z surowców wtórnych. Dzięki licznym spacerom Kotki prowadziły wiosenną obserwację przyrody. W ramach akcji „Wiosenny kwiatek” dzieci przyniosły do przedszkola wiosenne cebulki kwiatowe, które upiększyły nasz przedszkolny ogródek pamiętając przy tym o codzinnej pielęgnacji naszej roślinności.

od Magdalena Depta

do Magdalena Depta