Czy można zatrzymać czas? - zastanawiały się Słoneczka ze Szubina

Wpis dodał(a) Anna Kluska

W holu Rejonowej Biblioteki  Publicznej w Szubinie już od wielu lat funkcjonuje  galeria klubu Flesz. Klub tworzą mieszkańcy Szubina i okolicy, których łączy pasja fotografowania będąca czymś więcej niż robienie zdjęć. To chęć interpretowania świata za pomocą obrazu i dzielenia się nim z publicznością. Wystawy  cieszą się zainteresowaniem małych i dużych mieszkańców miasta, którzy oglądają zdjęcia podczas wernisaży i przy okazji odwiedzin w bibliotece. Dzięki oglądającym zdjęcia zyskują nowe  życie.

Właśnie taka wizyta w oddziale dziecięcym biblioteki była okazją do zainteresowania dzieci fotografią.

Czy można zatrzymać czas? Już wcześniej podczas różnych okazji dzieci rozmawiały na temat zjawiska przemijania i upływu czasu. Aparat fotograficzny wskazywały jako narzędzia, które pozwala zatrzymać czas na zdjęciach; oglądały w przedszkolu zdjęcia ukazujące zmiany w wyglądzie, które zaszły w wyniku upływu czasu u nich i ich najbliższych .

Naszą przygodę z fotografią rozpoczęła wystawa pt." Lato zimą". Droga do Biblioteki zimna i śnieżna, a na zdjęciach pełnia cieplutkiego lata. Zaraz mroźny dzień stał się cieplejszy! Ileż tam było barw i słońca! Maluchy prześcigały się wspominając swoje wakacyjne podróże.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały piękne zdjęcia ptaków i innych zwierząt podczas oglądania wystawy " Te, co skaczą i fruwają". Podziwiały wspaniale uchwycone okazy dopytując się o ich nazwy. Niedowierzały, że wszystkie można spotkać w naszych okolicach, ale ich obserwacja wymaga wielkiej cierpliwości.

Na pochwalę zasługuje  właściwe zachowanie się maluchów w takim miejscu jak galeria fotografii oraz ich zainteresowanie zatrzymanym w kadrze otoczeniem.

Wkrótce przedszkolaki będą miały możliwość spróbować swoich sił podczas samodzielnego robienia zdjęć, bliżej przyjrzeć się pracy fotografa.

Wybieramy się z panią fotograf na wiosenną łąkę.

od Anna Kluska

do Anna Kluska